Aparaty słuchowe – w jakie modele warto zainwestować

Aparaty słuchowe poprawiają komfort życia osób, u których specjalista stwierdził ubytek słuchu. Są to urządzenia nowoczesne, które są bardzo dyskretne i sprawdzają się w każdych warunkach, nawet na głośnej, ruchliwej ulicy. Dziś podpowiemy, w jakie modele warto zainwestować.

Gdzie kupić dobry aparat słuchowy?

Warto zacząć od tego, że przed doborem aparatu słuchowego, koniecznie trzeba wykonać bezpłatne badanie słuchu. Aparaty słuchowe w Krakowie możesz uzyskać po przeprowadzonym przez audiologa badaniu audiometrii tonalnej, wysokoczęstotliwościowej, a także badaniu obiektywnym z użyciem profesjonalnych narzędzi pomiarowych. Możesz także zakupić aparaty słuchowe w Poznaniu. Po telefonicznym zapisaniu się na badanie słuchu, udaj się na wizytę, by uzyskać odpowiednio dopasowany aparat słuchowy. Warto wiedzieć, że aparaty słuchowe można uzyskać z dofinansowaniem z NFZ lub PFRON. Należy w tym celu udać się do lekarza specjalisty, który wystawi e-zlecenie na sprzęt specjalistyczny i po uzyskaniu numeru zlecenia, można je zrealizować wraz ze zniżką z NFZ. Jest ona dostępna dla wszystkich osób ubezpieczonych. Dofinansowanie z PFRON można uzyskać za pośrednictwem PCPR lub MOPS w ramach jednego z realizowanych programów dla osób niepełnosprawnych będących w trudnej sytuacji materialnej. Aparaty słuchowe w Łodzi także dostępne są w bardzo przystępnych cenach, gdy skorzystacie z dofinansowania. Warto zapoznać się z ofertą na stronie: https://www.brandvital.eu, gdzie znajdują się najlepsze aparaty słuchowe marek takich jak Sivantos, czy Starkey.

Ile kosztuje aparat słuchowy? Jakie modele są do wyboru?

Wiele osób zastanawia się, jaki jest koszt aparatu słuchowego. Najlepsze aparaty słuchowe mogą kosztować nawet ok. 10 tys. zł, ale w ramach PFRON można zyskać sporą kwotę dofinansowania, uzależnioną od dochodów na członka rodziny, miejsca zamieszkania i czasu ubiegania się o dofinansowanie. Z kolei w ramach NFZ kwoty refundacji zależne są od wieku osoby, która chce zakupić aparat słuchowy. Dofinansowanie do 26 roku życia przysługuje raz na 3 lata, a dla osób powyżej 26 roku życia refundacja dostępna jest co 5 lat. W przypadku osób do 26 roku życia wynosi 3000 zł na każde ucho, gdy niedosłuch przekracza 30 dB, a w odniesieniu do osób powyżej 26 roku życia – do 1050 zł na każde ucho, gdy niedosłuch przekracza 40 dB. Można zdecydować się na aparaty zauszne Starkey, który koszt to od ok. 2 do 3 tys. zł. Zatem będąc osobą ubezpieczoną można uzyskać aparat niemal za kwotę dofinansowania. Nowoczesne aparaty słuchowe zauszne czy też wewnątrzuszne wyposażone są w redukcję szumów, czy precyzyjny mikrofon kierunkowy, a także łączą się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji.

Poprzedni artykułPrezent na walentynki dla niego. Inspiracje
Następny artykułBezpieczeństwo na pierwszym miejscu – jak organizowane są kolonie nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj