Czy fotograficzny kolaż to dobry pomysł na prezent?

Drukowanie kolaży fotograficznych w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Przyczyna tego jest niezwykle prosta. Dzieje się tak, ponieważ mogą stanowić one bardzo ciekawy i osobisty prezent, który z pewnością ucieszy i zaskoczy obdarowaną osobę. Poza tym atrakcyjny kolaż ze zdjęć to również efektowna ozdoba, która pozwoli nadać szczególny charakter Twojemu mieszkaniu.

Czy fotograficzny kolaż to dobry pomysł na prezent?

Jeśli chciałbyś stworzyć wyjątkowy, fotograficzny kolaż z własnych zdjęć, to możesz zrobić go w sposób tradycyjny, tzn. przyklejając papierowe fotografie do tekturowej bazy lub skorzystać np. z platformy Canva albo ze znajomego programu graficznego i zrobić go na własnym komputerze.

Podobno jeden obraz jest wart tysiąca słów, to w takim razie ile wart jest kolaż zdjęć?

Nie powinniśmy więc zwlekać, tylko po przeglądnięciu i uporządkowaniu swojej fotograficznej kolekcji, warto stworzyć niepowtarzalny kolaż.

Wykorzystanie starych zdjęć do zrobienia plakatu, czy też fotograficznego kolażu, nadaje nowe znaczenie historii rodziny. Takie dzieło zawieszone w honorowym miejscu na ścianie, zapewne przykuje uwagę odwiedzających Cię przyjaciół i będzie zapewne pretekstem do wielu pytań i rozmów na temat Twojej rodziny.

Kolaż z tradycyjnych, papierowych zdjęć może zarówno w ciekawy sposób przyozdobić mieszkanie, jak i  stanowić znaczącą pamiątkę. Dlatego też korzystając ze starych fotografii i swojej wyobraźni, zaprojektuj wyjątkowe dzieło i podaruj je komuś bliskiemu Twemu sercu. Z pewnością taki szczególny prezent zostanie doceniony i sprawi dużo radości obdarowanemu. Wykorzystanie do takiego niepowtarzalnego kolażu zdjęć swoich przodków, fotografii przedstawiających przygody z wakacji, czy też całą, szkolną historię Twojego dziecka, to projekty, z których można się cieszyć przez długie lata.

Jeśli chodzi o rzeczy, których będziesz potrzebował, to nie będzie ich wiele. Oczywiście wcześniej warto wywołać zdjęcia w wybranym laboratorium fotograficznym. Najlepiej zdecydować się na niewielkie formaty kwadratowe lub standardowe rozmiary takie jak 9X13 cm, czy też  10X15 cm. Oprócz tego będziemy potrzebowali kartonowej lub papierowej bazy, do której przykleimy swoje zdjęcia. Może to być również zwykła gazeta, ponieważ jako tło wygląda bardzo interesująco. Poza tym musimy przygotować nożyczki, klej do papieru i oczywiście odpowiednie do rozmiaru bazy, ramy lub antyramy.

Kiedy przygotujemy niezbędne akcesoria, to warto zaprosić do tej kreatywnej zabawy także członków swojej rodziny. Może to być doskonały pretekst do wspólnego spędzenia czasu, w bardzo przyjemny sposób.

Polecamy!

Poprzedni artykułCo łączy sport ze światem mody?
Następny artykułJesteś gotowa na lato? Ekspresowy przewodnik po kosmetycznym must have!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj