Czy warto kupić kulki do basenu dla dzieci?

Suchy basen z kulkami to jedna z najlepszych zabawek dla dzieci. Wiele z nich marzy, aby mieć taką w swoim pokoju. Baseniki głównie kojarzy się z centrami handlowymi, gdzie są wyspy z placami zabaw, a także wesołymi miasteczkami, w których maluchy mogą pobawić się w większych modelach, zatapiając się w plastikowych piłeczkach.

Jednym z najważniejszych elementów tego gadżetu są wspomniane kulki. Ich wybór nie musi być prosty i warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując je dla swojego dziecka. Część rodziców zastanawia się nawet, czy warto kupić kulki do basenu, ponieważ znając swoje pociechy, wiedzą, że będą one porozrzucane w całym domu.

(Kulki do basenu – https://misioohandmade.pl/pileczki-do-suchego-basenu/)

Co to jest suchy basen z kulkami?

Suchy basen z kulkami to zabawka, która wykonana jest głównie z pianki poliuretanowej. Dodatkowo jest ona obszyta miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem lub okryta pokrowcem, który można bardzo łatwo i szybko zdjąć, a następnie wyprać. Produkuje się go najczęściej z dzianiny lub bawełny, której dodatkowym składnikiem jest elastyna. Każdy basen z kulkami ma dodatkowy zamek błyskawiczny, który znajduje się od wewnętrznej strony. Dzięki temu rodzice mają gwarancję, że maluch się o niego nie skaleczy.

Najważniejszym elementem tej zabawki są jednak piłeczki, który produkuje się z miękkiego plastiku lub pianki, choć te drugie bardzo rzadko są spotykane. W ofertach producentów jest do wyboru mnóstwo modeli basenów. Jedne są większe, drugie mniejsze, a jeszcze inne mają specjalne przeznaczenie i są wykorzystywane podczas rehabilitacji. Ponadto baseny można dobierać także pod względem kształtu, jaki najlepiej będzie komponował się w pomieszczeniu.

Jak wybrać kulki do suchego basenu?

Kulki do basenu to najważniejsze jego wyposażenie. Bez nich nie ma całej frajdy z zabawy. Owszem, modele domowe różnią się wielkością, ale także dostarczają bardzo dużo radości dzieciom. Wybór piłeczek jest więc kwestią kluczową. Jakie kupić, aby nie żałować? Przede wszystkim kulki do basenu sprzedawane są w zestawach. Może w nich być pięćdziesiąt sztuk, sto, a nawet tysiąc. Mało tego, różnić się one mogą także średnicą, jednak standardem jest ich wielkość od pięciu do ośmiu centymetrów. Piłeczki do suchego basenu powinny być odpowiednio elastyczne i miękkie. Wysokiej jakości piłki nie będą się psuć pod ciężarem dziecka, a jedynie wgniatały i szybko odkształcały.

Bardzo często zwraca się szczególną uwagę na toksyczność plastiku, z którego produkowane są zabawki dla najmłodszych. Bezpieczne kulki powinny mieć atest, który będzie gwarancją spełnienia rygorystycznych norm unijnych. Tylko ich spełnienie sprawia, że gadżety dla dzieci mogą być dopuszczone do sprzedaży. Wybierając zestawy piłeczek, powinno się je dokładnie sprawdzić. Nie chodzi tutaj o przebieranie każdej sztuki, ale sprawdzenie kilku z nich pod kątem tego, czy są one gładkie. Jest to bardzo istotne, ponieważ kulki tworzy się, łącząc ze sobą dwie półkule plastiku.

Ile kulek wybrać do suchego basenu?

Nie ma określonych standardów, ile piłeczek powinno znaleźć się w basenie. Owszem, dla dzieci im więcej, tym lepiej, ale trzeba mieć na uwadze względy bezpieczeństwa maluchów oraz zachować odpowiednią proporcję. W przypadku najmłodszych pociech ilość piłeczek nie powinna przekraczać 25% objętości całego suchego basenu. Dla starszaków, którzy umieją już chodzić, biegać i samodzielnie stać, może zwiększyć ten limit do 75%. Z pewnością takie ilości kulek do basenu sprawią maluchom dużo radości i będą w zupełności wystarczające.

Poprzedni artykułPrezent – niespodzianka. 3 najlepsze upominki dla bliskich
Następny artykułButy na jesień – jakie modele powinny znaleźć się w szafie każdej fanki mody?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj