Czy warto stosować spalacz tłuszczu w okresie budowania masy mięśniowej

Postanowione – zamierzasz zbudować masę mięśniową i pod tym kątem programujesz swój trening. Jednocześnie chcesz pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej lub uniknąć „zalania się” w trakcie cyklu masowego, dlatego zastanawiasz się nad sięgnięciem po spalacz tłuszczu. Czy ma to sens? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Odchudzanie i jednoczesna budowa masy mięśniowej

Budowanie masy mięśniowej kojarzy się z nadwyżką kaloryczną, ale nie jest ona konieczna, gdy mówimy o osobach początkujących, które rozpoczynają trening siłowy zorientowany na poprawę umięśnienia. U niewytrenowanej osoby nowe bodźce w postaci ćwiczeń siłowych spowodują wzrost masy mięśniowej nawet przy zerowym lub wręcz nieznacznie deficytowym bilansie kalorycznym. To ważna wiadomość z punktu widzenia osób, które chcą się przy okazji odchudzić, bo mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, przez kilka miesięcy chudnąc i jednocześnie budując masę mięśniową. Czy spalacz tłuszczu jest w tym celu pomocny?

Dobry spalacz tłuszczu sprawia, że organizm w naturalny, bezpieczny sposób spala więcej kalorii, dzięki czemu odchudzanie staje się skuteczniejsze. Tak działa Redox Hardcore – suplement od firmy SFD, który zawiera ekstrakty roślinne, minerały i kofeinę. Obecność w składzie wyciągów i minerałów o właściwościach odchudzających pozwala efektywniej pozbyć się zaokrągleń. To ważne dla osób, które mają ich za dużo, więc nawet jeśli posiada się większe doświadczenie w sportach siłowych, buduje się masę mięśniową i chce się zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, warto to zrobić przy wsparciu spalacza tłuszczu. W przypadku bardziej zaawansowanych osób przybieranie na masie przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu nie będzie jednak tak efektywne jak u początkujących.

Nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej

Właściwości odchudzające to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Redox Hardcore – warto po niego sięgać w trakcie budowania masy mięśniowej również po to, żeby zapewnić sobie lepsze samopoczucie i większe pobudzenie w trakcie treningu. To zasługa zawartości kofeiny bezwodnej. Z kolei ekstrakt z żeńszenia właściwego korzystnie wpływa na nastrój i wspiera układ immunologiczny. Redox Hardcore zawiera również różeniec górski – składnik o właściwościach adaptogennych, który poprawia kondycję psychofizyczną. Wszystko to przekłada się nie tylko na efektywniejszy trening, ale również lepszą regenerację i po prostu wyższą jakość codziennego życia. Takie działanie niezwykle przydaje się podczas budowania masy mięśniowej.

Podsumowując, zdecydowanie warto sięgnąć po spalacz tłuszczu w trakcie budowania masy mięśniowej – pod warunkiem, że jest to naprawdę dobry produkt, taki jak np. Redox Hardcore od SFD. Jego spożycie nie ma negatywnego wpływu na proces budowania masy mięśniowej, a pośrednio nawet mu sprzyja poprzez poprawę kondycji psychofizycznej. Szczególnie u początkujących może przynieść spektakularne efekty, jednak bardziej zaawansowani i doświadczeni bywalcy siłowni również odniosą z niego korzyści.

Poprzedni artykułKosmetyki naturalne z marką Mohani – świadomy wybór konsumentów
Następny artykułNowoczesna depilacja laserowa – dla każdego typu skóry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj