Depilacja laserowa – po ilu zabiegach można uzyskać efekt gładkiej skóry?

Depilacja laserowa z pewnością jest najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Jednocześnie trzeba pamiętać, że aby zabieg przyniósł trwałe rezultaty należy poddać się przynajmniej kilku regularnym sesjom laserowym. Ich faktyczna ilość zależna jest jednak od indywidualnych predyspozycji. Po ilu zabiegach można więc uzyskać efekt jedwabiście gładkiej skóry?

Depilacja laserowa – ile zabiegów należy wykonać?

Likwidowanie włosków za pomocą lasera jest procesem długotrwałym, wymagającym poświęcenia przynajmniej kilku miesięcy. To, ile jednak dokładnie potrzeba zabiegów, aby móc na stałe pozbyć się owłosienia jest kwestią bardzo indywidualną. Zależy przede wszystkim od posiadanego owłosienia – koloru i grubości. Ważny jest także fototypy cery. Ciemne, grube włoski będą najbardziej widoczne dla lasera, dzięki czemu sam zabieg okaże się skuteczniejszy. Z pewnością więcej powtórzeń trzeba przeprowadzić w przypadku jaśniejszego owłosienia. Warto również zauważyć, że depilacja laserowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów na skórze ciemniejszej lub opalonej. Podczas zabiegu, wiązki lasera wyłapują znajdującą się we włosach melaninę, więc jeśli barwnik ten będzie znajdował się również w skórze, urządzenie nie odszuka owłosienia, aż z taką precyzją. Dlatego tak ważne jest, aby na miesiąc przed planowaną datą depilacji całkowicie zaprzestać wizyt w solarium oraz zrezygnować z naturalnych kąpieli słonecznych. Trwałe usunięcie niechcianych włosków najczęściej wymaga przeprowadzenia od sześciu do dziewięciu zabiegów laserowych.

Kiedy pierwsze efekty po depilacji laserowej?

Konieczność wykonania wielu powtórzeń depilacji laserowej nie oznacza jednak, że aby uzyskać gładką skórę należy czekać, aż kilka miesięcy. Już podczas pojedynczej sesji można bowiem usunąć 30% zbędnego owłosienia. Związane jest to wyłącznie z poszczególnymi fazami wzrostu każdego włosa. Nie wszystkie z nich rosną w tym samym czasie. Laser skutecznie niszczy jedynie to owłosienie, które widoczne jest na skórze w momencie wykonywanego zabiegu. Pozostałe włoski, znajdujące się w głębszych warstwach skóry są w tym czasie na etapie uśpienia. Nie da się więc ich wtedy trwale zlikwidować.

Pierwsze efekty depilacji laserowej można zauważyć jednak już w ciągu dwóch tygodni od przeprowadzonego zabiegu. Tyle mniej więcej czasu potrzebują włoski, aby całkowicie wypaść ze skóry. W następnych kilku tygodniach, owłosienie jednak znowu stopniowo zacznie pojawiać się na wydepilowanym ciele. To właśnie wtedy przypada najlepszy moment na przeprowadzenie kolejnej sesji laserowej.

Czy usunięte podczas serii zabiegów owłosienie zniknie na zawsze?

Wykonanie całej serii zabiegów depilacji laserowej sprawia, że niechciane owłosienie zostaje usunięte na zawsze. Zdarzają się jednak sytuacje, w których pojedyncze włoski mogą ponownie odrosnąć na wydepilowanej skórze. Znaczący wpływ ma na to samodzielna zdolność organizmu do regeneracji. Mimo, iż laser trwale niszczy cebulki owłosienia to jednak niektóre z nich mogą z czasem skutecznie się odbudować. Na ponowny wzrost włosków oddziałują także wszelkiego rodzaju zmiany hormonalne, w tym ciąża, menopauza oraz dojrzewanie. Warto więc, przynajmniej raz w roku poddać się dodatkowym sesjom laserowym, dzięki którym uda się pozbyć kłopotu z niechcianym owłosieniem raz na zawsze. Jeśli chcesz zobaczyć jak prezentuje się skóra przed i po zabiegu, koniecznie sprawdź efekty po depilacji laserowej zdjęcia.

Profesjonalność gabinetu kosmetycznego to podstawa skutecznej depilacji laserowej. Zlokalizowane w całej Polsce salony Depilacja.pl cieszą się niezwykłą renomą wśród dotychczasowych klientów i klientek. Zarówno panie, jak i panowie szczególnie doceniają doświadczony personel, najwyższej jakości sprzęt oraz komfortowe warunki panujące w gabinetach Depilacja.pl. Nie czekaj więc dłużej i sam przekonaj się dlaczego warto usunąć owłosienie wraz z Depilacja.pl . Zapraszamy!

Poprzedni artykułWitamina B1 – rola w organizmie
Następny artykułBCAA – czy warto jest się nimi suplementować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj