Drewniana podłoga w nowoczesnej kuchni? Zobacz zaskakujące aranżacje

Kuchnia urządzona w nowoczesnym stylu to prawdziwy hit ostatnich sezonów. I nic w tym dziwnego! Urzeka nie tylko komfortem, funkcjonalnością i innowacyjnymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim prostą formą i starannie dobranymi materiałami. Aranżacje takich wnętrz opierają się zwykle na gładkich frontach szafek, połyskującej wyspie, betonowej podłodze oraz szklanych i stalowych dodatkach. A czy w takim towarzystwie dobrze odnajdzie się drewno?

Choć drewno nie należy do materiałów, które jednoznacznie kojarzą się z nowoczesnymi wnętrzami, to coraz chętniej wprowadzamy jego rysunek do przestrzeni kuchennej. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Albo zdecydujemy się na drewniane desenie mebli, wówczas podłogę warto wykończyć prostym stylistycznie materiałem w postaci wielkoformatowych płytek imitujących beton lub kamień. Albo drewniany motyw wykorzystamy na podłodze, której towarzyszyć będą z kolei gładkie fronty szafek oraz szuflad. Tutaj, z uwagi na funkcjonalność oraz walory użytkowe, wybór najczęściej pada na gresowe odpowiedniki tego naturalnego materiału.

Drewno. W bieli mu do twarzy

Biel we wnętrzach zajmuje wyjątkowe miejsce. Równie chętnie korzystają z niego wielbiciele tradycyjnych, jak i modernistycznych rozwiązań. Jest niezwykle uniwersalna, ma delikatny charakter, ale i umiejętnie podkreśla wagę innych kolorów. Z zimnymi stworzy zgrany duet w duchu modernizmu, natomiast w towarzystwie ciepłego brązu, najlepiej w postaci drewna, wprowadzi do wnętrza spokój i harmonię. Takie zestawienie doskonale odnajdzie się w kuchni, której aranżacja opierać się będzie na gresowych płytkach o fakturze drewna, np. z kolekcji Tonella w ciepłym kolorze honey, oraz prostej, białej zabudowie meblowej.

Marmur i drewno? W pełni naturalnie

Jednak biel to nie jedyne rozwiązanie dla nowoczesnej kuchni z drewnianą podłogą. Takie tło dobrze współgrać będzie także z różnymi odcieniami szarości oraz delikatnymi pastelami, które ocieplą wnętrze i sprawią, że stanie się bardziej przytulne. Jeśli jednak chcemy zachować minimalistyczny charakter pomieszczenia, postawmy na towarzystwo marmuru – z nim drewno świetnie koresponduje. Wykonana z marmuru wyspa stworzy ciekawe zestawienie z płytkami Catalea w kolorze nugatu. Do tego wsparty na metalowych nogach modernistyczny stół oraz utrzymana w podobnej formie lampa, i stylowa aranżacja gotowa!

Jodełka – rozwiązanie tylko dla klasycznych wnętrz?

Choć takie ułożenie płytek imitujących drewno kojarzy nam się z klasycznymi wnętrzami sprzed kilku dekad, w których królował parkiet, to wzór ten doskonale odnajdzie się także w nowoczesnych kompozycjach. Szczególnie ciekawy efekty wizualny osiągniemy, wybierając płytki Fuerta lub Laroya. Ich naturalne barwy oraz wyrazisty rysunek drewna w połączeniu z jodełką, będą niecodzienną dekoracją. Kolekcje dobrze uzupełniają także kuchenne wnętrze, w którym pierwszoplanową rolę grają czarne meble oraz grafitowe dodatki.

Modny od wielu sezonów nowoczesny styl, na przestrzeni ostatnich lat doczekał się różnych wariacji. Nie ogranicza się jedynie do zimnych barw i surowych materiałów, chętnie ustępując pola pastelom, przytulnym tekstyliom i naturalnym materiałom. I dobrze, dzięki temu aranżacje kuchenne prezentują się naprawdę interesująco.

Poprzedni artykułBiel – kolor, który maluje klimat
Następny artykułZasmakuj w Avocado – przedstawiamy kolor roku 2019!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj