Ekologiczne zabawki DIY – kreatywna zabawa na czas choroby

Obecnie bardzo dużo czasu rodzice spędzają w domu ze swoimi pociechami – maluchy nie tylko uczą się w domu, ale też chorują, co ogranicza ich dotychczasową aktywność. Obie te sytuacje to ogromne wyzwanie dla całej rodziny, która na co dzień musi zapewniać rozrywkę najmłodszym jej członkom, jednocześnie dbając o ich prawidłowy rozwój i samopoczucie. Ale co zrobić, gdy już brakuje nam pomysłów na zabawę z naszym osłabionym lub znudzonym Juniorem?

Nie należy się poddawać! Pomysły na rozmaite aktywności możemy znaleźć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Jednym z nich jest rodzinne stworzenie ekologicznych zabawek, z niepotrzebnych i zapomnianych rzeczy, które znajdziemy w domu.

Ekologiczne zabawki – zrób to sam

Zadania, które rozbudzają kreatywność dziecka są niezwykle ważnym elementem jego rozwoju i edukacji. Wiele z takich zabaw wcale nie wymaga specjalnego przygotowania. Weźmy chociaż własnoręczne tworzenie ekologicznych zabawek. Już samo szukanie przedmiotów, których możemy użyć do ich zrobienia pobudza fantazję malucha i daje mu możliwość kreowania własnej rzeczywistości. Taka rozrywka jest na tyle uniwersalna, że z przyjemnością odnajdzie się w niej zarówno starsze dziecko, jak i nasz mały przedszkolak. W ten sposób nie tylko pokonamy nudę, ale też sprawimy, że nasz osłabiony smyk zapomni o nieprzyjemnych chorobowych dolegliwościach. A jeśli nadal będzie mu doskwierał uciążliwy ból gardła – szybko sięgnijmy po tabletki, syrop lub lizaki Junior Angin i wracajmy do zabawy, żeby zdążyć samodzielnie przygotować świąteczne upominki.

Jak zrobić ekologiczne zabawki?

Do przygotowania ekologicznych zabawek możemy użyć dosłownie wszystkiego. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Oto kilka 5 propozycji, jakie gadżety można wykonać w duchu zero waste.

  1. Tablica manipulacyjna.
  2. Drewniana kuchenka.
  3. Pacynki lub materiałowe przytulanki.
  4. Domową ciastolinę lub masę solną.
  5. Papierowe zwierzaki.

Więcej pomysłów na zabawki DIY znajdziecie na stronie https://blog-juniorangin.pl/ekologiczne-zabawki-diy-dla-dzieci/.

Ekologiczne zabawki na świąteczne prezenty

Grudzień to czas świątecznego planowania i kupowania prezentów. Jednak zamiast sklepowy asortyment dla dzieci to nie jedyna opcja na gwiazdkowe upominki. Z powodzeniem możemy podarować najmłodszym członkom rodziny lub dzieciom naszych przyjaciół ekologiczne zabawki wykonane przez nasze pociechy. W ten sposób nie tylko ograniczymy wydatki, ale też zaangażujemy maluchy w świąteczne przygotowania, które sprawią im wiele radości. A być może także staną się także naszą rodzinną tradycją, wyczekiwaną z utęsknieniem przez kolejne dwanaście miesięcy.

Poprzedni artykułW jaką złotą biżuterię warto zainwestować?
Następny artykułKawa w biegu? Zobacz, jak sprawić, aby była jeszcze lepsza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj