Jak pielęgnować brodę?

Broda – najważniejszy atrybut męskości. Jednak tylko odpowiednio zadbany zarost będzie dodawał mężczyźnie atrakcyjności. Jak zatem pielęgnować brodę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie akcesoria są nam potrzebne?

W jakie narzędzia zainwestować?

Na samym początku, podczas zapuszczania brody nie wymaga ona strzyżenia. Jednak już po trzech tygodniach musimy użyć grzebienia i nożyczek. Warto zainwestować w profesjonalne narzędzia do tego celu. Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Otóż pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe w przyszłości trzeba spłacić, więc zawsze zaciągajmy je odpowiedzialnie.

Grzebień to podstawa podstaw

Podstawowe akcesorium do pielęgnacji brody stanowi grzebień, ale nie taki zwykły do włosów. Konieczny jest zakup specjalnego grzebieni przeznaczony ego jedynie do pielęgnacji zarostu. Nie tylko rozczesze włosy, ale pozwoli na usunięcie z nich zanieczyszczeń, w postaci drobin jedzenia czy pyłów.

Kosmetyki to podstawa

Twarz z zarostem wymaga używania odpowiednich kosmetyków, które będą dostosowane do typu naszej skóry. Przede wszystkim warto zainwestować w żel do twarzy, który nie tylko usunie martwy naskórek, ale także wzmocni także wzrost cebulek. Do długiej brody można używać do mycia klasycznego szamponu do włosów. Konieczne jest także stosowanie odżywek. Nadadzą lśniący wygląd i ułatwią jej rozczesywanie. Dobrym wyjściem jest także zakupienie szamponu z odżywką. Polecamy także używanie wosku, który nie tylko pomoże nadać brodzie odpowiedniego kształtu, ale także przyjemnego zapachu. Jeżeli jesteśmy posiadacza obfitego zarostu to powinniśmy zastanowić się nad nawilżaniem skóry w obrębie brody i pod nią. Do tego celu doskonale nadają się kremy nawilżające do twarzy.

Przycinanie brody

Brodę zawsze należy przycinać na sucho, wbrew powszechnej opinii, że najlepszą metodą jej skracania jest strzyżenie na mokro. Mokra broda jest ciężka i optycznie wydaje się dłuższa, wiec można ją obciąć zbyt wiele. Polecamy także skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy z należytą starannością zajmą się wizytówką naszego wyglądu. Jeżeli brakuje nam środków finansowych na ten cel to, możemy zainteresować się ofertą instytucji finansowych w tym zakresie, a w szczególności pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe.

Poprzedni artykułZdrowe tłuszcze- skąd wiedzieć, które?
Następny artykułEspumisan – lek na wzdęcia i gazy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj