Jak powinna przebiegać współpraca z dobrym dietetykiem z Poznania?

Wypracowanie i utrzymanie szczupłej sylwetki nie jest łatwe. Kiedy kolejne diety nie przynoszą rezultatów, szybko przychodzi zniechęcenie i obawa, że zgubienie zbędnych kilogramów nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem na to są efekty, jakie uzyskali pacjenci dobrego dietetyka z Poznania.

  1. Konsultacja dietetyczna
  2. Dietetyk z Poznania ułoży odpowiednią dietę
  3. Dietetyk kliniczny

Pierwszym krokiem do podjęcia leczenia jest uświadomienie sobie problemu. W przypadku chęci uzyskania wymarzonej sylwetki, problem ten nie zawsze jest widoczny od razu, dlatego na pierwszej wizycie u dietetyka wykonywana jest analiza składu ciała, dzięki której wiadomo, nad czym pacjent powinien popracować najmocniej.

Konsultacja dietetyczna

Aby odchudzanie z dietetykiem było skuteczne, konieczne jest wykonanie pierwszej, wstępnej konsultacji, na której dobry dietetyk z Poznania dowie się więcej o swoim pacjencie. Do takiej konsultacji warto się przygotować, a więc zabrać ze sobą wyniki badań nie starsze niż 12 miesięcy, przygotować listę swoich preferencji żywieniowych i zastanowić się nad częstotliwością podejmowania aktywności fizycznej. Ważny jest również tryb dnia, a więc sposób i czas pracy, jej zmianowy charakter, itp.

Dietetyk z Poznania ułoży odpowiednią dietę

Słowo „dieta” kojarzy się z mnóstwem wyrzeczeń, jednak dobry dietetyk z Poznania może odczarować to myślenie i pokazać, że dieta to przede wszystkim dobre nawyki żywieniowe, które nie muszą oznaczać całkowitej rezygnacji z ulubionych potraw czy słodyczy. Można jeść zdrowo i smacznie, gubić zbędne kilogramy, a jednocześnie od czasu do czasu pozwolić sobie na odstępstwa od rutyny żywieniowej. Porady dietetyczne są skuteczne tylko wtedy, kiedy dieta skomponowana przez dietetyka jest ułożona tak, aby zachować preferencje smakowe odchudzającej się osoby, a jednocześnie dostarczać do organizmu niezbędnej ilości kalorii i składników odżywczych. Rozmowa ze specjalistą oraz stosowanie się do jego wskazówek będą skutkować utratą zbędnych kilogramów bez efektu jo jo i w zdrowym tempie.

Dietetyk kliniczny

Poradnia dietetyczna to miejsce nie tylko dla osób, które chcą się odchudzać, ale również dla tych, które wymagają ułożenia specjalistycznej diety ze względu na chorobę. Tym obszarem zajmuje się dietetyka kliniczna. Dietetycy kliniczni układają plan żywienia dla pacjentów onkologicznych, chorobliwie otyłych lub tych, którzy mają inne problemy zdrowotne, wymagające wyeliminowania niektórych produktów z diety lub dostarczenia do organizmu konkretnych składników odżywczych w większej niż dotychczas ilości.

Poprzedni artykułCo to jest astaksantyna?
Następny artykułZimowe akcesoria dla niemowlaka – musisz je mieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj