Jak wybrać kubeczek menstruacyjny?

Troska o środowisko naturalne dotyka każdego aspektu naszego życia. Kubeczki menstruacyjne to jeden z ekologicznych hitów, który przebojem wdarł się w życie niejednej kobiety. Higiena, wielorazowy użytek czy oszczędność pieniędzy to główne zalety kubeczków. Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Mięśnie Kegla
Mięśnie Kegla zwane mięśniami dna miednicy mają duże znaczenie przy wyborze kubeczka. To one będą go trzymały. Dlatego jeżeli wiesz, że mięśnie Kegla są mocne, wyćwiczone i nie przydarza ci się nietrzymanie moczu możesz zdecydować się na mniejszy rozmiar kubeczka, jeżeli natomiast kondycja mięśni dna miednicy nie jest najlepsza, rozważ wybór większego rozmiaru.

Szyjka macicy
Położenie szyjki macicy to kolejne kryterium, które wpływa na wybór kubeczka. Jeżeli szyjka położona jest nisko trzeba pomyśleć o kubeczku w małym rozmiarze, jeżeli natomiast umiejscowiona jest wysoko, wtedy odpowiedniejszy będzie większy. Nie wiesz jak ocenić położenie szyjki? W internecie znajdziesz sposoby jak to zrobić, jeżeli nie ufasz poradom z sieci, skonsultuj się z ginekologiem, który nie tylko oceni jej położenie tego narządu ale przy okazji cię przebada.

Obfitość okresu
Każda z nas ma inną obfitość okresu. Czasami ilość krwi wydalana podczas miesiączkowania zwiększa się lub zmniejsza w poszczególne dni. Oczywiście im większa ilość krwi tym kubeczek powinien być większy ale jeżeli wygodniej ci korzystać z tego gadżetu w mniejszym rozmiarze, to możesz wybrać dogodny dla ciebie model i po prostu częściej go „opróżniać”. Możesz też zakupić kilka modeli kubeczka, które będziesz aplikowała w zależności od obfitości okresu w danym dniu.

Twardy czy miękki?
Kubeczki menstruacyjne wykonane są z silikonu medycznego, który ma różny stopień „twardości” i „miękkości”. Jeżeli jesteś cierpisz na przewlekłe zapalenia pęcherza lub inne choroby układu moczowego albo jesteś osobą mało aktywną fizycznie, wtedy optymalnym wyborem będzie dla ciebie miękki rodzaj kubeczka. U osób, które regularnie uprawiają sport najlepszym wyborem będzie twardszy rodzaj kubeczka menstruacyjnego.

Czy kubeczki menstruacyjne są odpowiednie dla dziewic?
Producenci kubeczków wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich swoich klientek. Bez względu na to czy jesteś aktywna seksualnie czy masz to jeszcze przed sobą nic nie stoi na przeszkodzie korzystania z kubeczka, wystarczy po prostu wybrać odpowiedni rozmiar.
Kubeczek menstruacyjny to nie tylko wybór zgodny z naturą ale także spora oszczędność pieniędzy. Prawidłowo użytkowany i regularnie dezynfekowany kubeczek będzie służył przez lata. Oprócz tego zapewni niesamowity komfort i higienę podczas trudnych kobiecych dni.

Poprzedni artykułFiltrowanie ma znaczenie – postaw na wodę najwyższej jakości
Następny artykułInteligentny dom, co to takiego i jakie ma zalety?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj