Jak wybrać wartościowy prezent dla malucha?

Każde dziecko z utęsknieniem czeka na podarunki, pozostawione pod świątecznym drzewkiem. Rodzice mają nie lada wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom pociech i wśród tysięcy propozycji, znaleźć coś wartościowego. Co zrobić, by prezent gwiazdowy był trafionym wyborem?

Pomagają poznawać świat, pobudzają wyobraźnię, uczą empatii i współpracy – zabawki towarzyszą maluchom od narodzin i mają nieoceniony wpływ na prawidłowy rozwój naszych pociech. Warto o tym pamiętać wybierając kolejny gwiazdkowy upominek.

Zabawka dostosowana do wieku i osobowości

Ciężko jest znaleźć uniwersalny prezent, który zaciekawi i ucieszy każdego malucha. Wybierając gwiazdkowy upominek powinniśmy dostosować go zarówno do wieku, jak i osobowości naszego dziecka. Pluszaki, gry edukacyjne czy interaktywne zabawki – w zasadzie każdy podarunek może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajmy jednak, że mikołajkowa niespodzianka powinna sprawić radość przede wszystkim obdarowanemu dziecku. Wybierając prezent dla malucha zastanówmy się więc najpierw, czym interesuje się nasza pociecha. Najbardziej wartościowe prezenty to takie, które pomogą w rozwijaniu jego dziecięcych pasji i zainteresowań.

Świąteczna inwestycja w rozwój dziecka

Szukając gwiazdkowych prezentów, pamiętajmy też o ich walorach edukacyjnych. Zabawki nie tylko mogą bawić, ale też uczyć i rozwijać – w końcu nowe umiejętności i wiadomości najlepiej przekazywać poprzez zabawę. – Współczesna edukacja coraz częściej wykorzystuje zabawę po to, by w atrakcyjny sposób uczyć dzieci nowych rzeczy, zachęcać ich do samodzielnego odkrywania świata oraz pomagać w przyswajaniu informacji. Dzieci zdecydowanie chętniej uczą się rzeczy, które je fascynują i zaskakują. W rozbudzaniu i rozwijaniu dziecięcej ciekawości z pewnością pomogą zabawki łączące świat realny z interaktywnym, udowadniające maluchom, że nauka może być jednocześnie świetną zabawą – mówi Jarosław Zając z edukacyjnego Wydawnictwa Piętka, które w swojej ofercie posiada, m.in. kolorowanki i karty 3D, wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

Książka to zawsze dobry pomysł

Świąteczne podarunki to idealna okazja, by zaszczepić w dziecku miłość do książek. Inwestując w kolejne bajki, inwestujemy w rozwój naszego dziecka. Czytanie zaspokaja bowiem wszystkie emocjonalne potrzeby malucha – wspiera jego rozwój, pomaga rozwijać dziecięcą ciekawość świata, pobudza wyobraźnię, rozwija słownictwo. Bajki edukacyjne uczą też empatii i wrażliwości. Mogą stać się również pretekstem do rozmowy na trudne tematy, nurtujące nasze pociechy oraz pomóc w znalezieniu odpowiedzi na zaskakujące pytania, nieustannie zadawane przez kreatywne i ciekawe świata maluchy.

Czas najlepszym prezentem

Szukając świątecznego prezentu dla naszego dziecka, nie zapominajmy, że nawet wymarzony prezent nie zastąpi naszej uwagi i obecności. Wybierajmy więc zabawki, które będą pretekstem do spędzenia dodatkowego czasu z naszymi pociechami. Wspólne czytanie, kolorowanie czy odkrywanie nowych państw i kontynentów – możliwości są nieograniczone, a rodzinna zabawa to nie tylko frajda dla całej rodziny, a także okazja do zbudowania silnej więzi między rodzicem, a dzieckiem. Wspólnie spędzone chwile i radosne wspomnienia – to one są gwarantem szczęśliwego dzieciństwa i nie zmieni tego nawet najbardziej wartościowa i rozwijająca zabawka, znaleziona pod świątecznym drzewkiem.

Poprzedni artykułPrezenty mikołajkowe last minute
Następny artykułBlack Friday – jak mądrze kupować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj