Jak wygląda praca w agencji rekrutacyjnej?

Specjalista ds. rekrutacji, inaczej rekruter, to świetny zawód przynoszący mnóstwo satysfakcji i zapewniający całkiem przyzwoite zarobki. Ale to również ciężka praca wymagająca mnóstwa zaangażowania, dogłębnej znajomości rynku pracy i specyfiki różnych branż, a także zaawansowanych umiejętności analitycznych i interpersonalnych. Nie każdy się do tego nadaje.

Czym się zajmuje agencja rekrutacyjna?

Agencja rekrutacyjna jest firmą świadcząca na zlecenie usługi wyszukiwania i pozyskiwania odpowiednich kandydatów z rynku pracy. W ten sposób wakaty w swoich przedsiębiorstwach zapełnia wielu pracodawców, którym zależy na czasie, zaoszczędzeniu zasobów oraz optymalnych efektach, o które samodzielnie trudno byłoby im zadbać. W szeregach agencji rekrutacyjnych zatrudniani są najlepsi specjaliści ds. rekrutacji, osoby posiadające wysokie kompetencje w tym zakresie, bo tylko one są w stanie zagwarantować skuteczne poszukiwania i właściwą selekcję kandydatów.

Co należy do obowiązków rekrutera?

Rekruter sprawuje pieczę nad całym procesem rekrutacyjnym – od jego pierwszego etapu, jakim jest przygotowanie ogłoszeń o pracę, po ostatni, czyli pomoc w adaptacji wybranego pracownika lub pracowników w nowym miejscu pracy. Do zadań takiego specjalisty należy też direct i executive search, a więc rekrutacja bezpośrednia, która jest nieco bardziej skomplikowana od zwykłej rekrutacji polegającej głównie na przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, którzy sami zgłaszają swoje CV. Direct i executive search oznacza pozyskiwanie ekspertów w swoich dziedzinach nieaktywnych na rynku pracy i niezainteresowanych zmianą posady – a to naprawdę trudne zadanie.

Jakie zalety ma praca w agencji rekrutacyjnej?

Agencja rekrutacyjna oferuje swoim pracownikom wyjątkowo dogodne warunki pracy. Profesjonalny rekruter może liczyć na zarobki rzędu 5 tys. zł, do tego często dochodzi rozbudowany pakiet benefitów. Taki specjalista pracuje na etacie, ma więc zapewnione stałe zatrudnienie, a jednocześnie elastyczny tryb pracy, niekiedy nawet może wykonywać swoje obowiązki zdalnie, co wiąże się z ogromną wygodą. Nie zapominajmy też, że praca na stanowisku rekrutera umożliwia stałe poszerzanie wiedzy i podnoszenie swoich kwalifikacji, a więc ciągły rozwój. Taki zawód to dobry wybór dla osób, które nie lubią monotonii i stagnacji.

Więcej dowiesz się na: https://saleshr.pl/

Poprzedni artykułDo czego nosić męskie saszetki? Sprawdzone porady modowe
Następny artykułPozbądź się zaburzeń widzenia – objawy i leczenie zaćmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj