Jak zacząć przygodę z szyciem, by za szybko się nie zrazić?

Z projektowaniem mody czy kreowaniem trendów w makijażu spotykamy się my wszystkie. Zwykle jest nam łatwiej projektować niż później wprowadzać to w życie. I na tym polega problem z rozpoczynaniem przygody z szyciem. Zbyt wysokie wymagania wobec siebie, nierealne cele i brak konkretnych efektów pracy: w każdym naszym działaniu prędzej czy później pojawiają się te elementy. I nie ważne, czy chodzi o zrzucanie kilogramów na siłowni czy rozpoczynanie nauki kroju i szycia, zawsze trzeba potrafić poradzić sobie z przeszkodami.

Od drobnych kroczków

Planowanie szycia sukienki może wydać się nie lada wyzwaniem, jeśli dopiero zaczynasz. Może to mało atrakcyjna wizja, ale powinnaś zacząć od prostych wykrojów. Zacznij od poszewki na poduszkę, przyszycie kieszonki do t-shirtu czy zrobienia apaszki. Dzięki takim prostym zadaniom podejmiesz decyzję, czy szycie to naprawdę zajęcie dla Ciebie, a po drugie nauczysz się podstaw. Co więcej, pomoże Ci to przyspieszyć Twoją pracę w przyszłości i przejść z poziomu szycia akcesoriów na poziom szycia ubrań.

Poprośmy o pomoc lub idź na kurs

Oglądanie w samotności efektów pracy profesjonalnych krawcowych, podziwianie kunsztu i ogromu włożonej pracy, po pewnym czasie dla początkującego w szyciu adepta może okazać się demotywujące. Dlatego warto poprosić profesjonalistę o poradę i pomoc. Być może stosowane przez nas środki czy narzędzia są zupełnie źle dobrane i cała nasza energia koncentruje się w złym miejscu. Jeśli więc przez dłuższy czas nie osiągasz rezultatów, a pomoc znajomej spełzła na niczym, warto zapisać się na profesjonalny kurs kroju i szycia. Niezależnie od tego, w jakim punkcie przygody z szyciem jesteś, taki kurs pomoże Ci odpowiednio się przyłożyć do celu i dobrać do tego odpowiednie narzędzia. Niewiele jest samouków, którzy z domowego warsztatu wychodzą do pracy w zawodzie. Nawet jeśli właśnie takie jest Twoje przeznaczenie, nic nie stoi na przeszkodzie, by w karierze pomógł Ci kurs. Nie ten internetowy czy korespondencyjny, ale prawdziwy, na żywo, z osobą, która pokaże rozwiązanie Twoich konkretnych problemów.

Zadbaj o akcesoria

Bogatsza o profesjonalną wiedzę i nauczona podstaw, możesz przystąpić do budowy warsztatu. Kompletowanie narzędzi do Twojego warsztatu pracy, wcale nie powinno zaczynać się od kupna profesjonalnej maszyny. Zacznij od akcesoriów niezbędnych przy szyciu ubrań jak nożyczki, wykroje, igły, klejonki, szpilki, pisaki i nici oczywiście. Na maszynę przyjdzie czas później, a zanim jeszcze zdecydujesz się na wymarzony model, postaraj się wypróbować kilka wersji najpopularniejszych maszyn i określić cechy, które są dla Ciebie w wyborze maszyny najistotniejsze.

Tymi cechami, jakie będą Ci towarzyszyć przez całą przygodą z szyciem, powinny być też cierpliwość, znakomita i ciągle pogłębiana wiedza o materiałach, precyzja i pomysłowość. Warto przejąć maksymę jednego z najpopularniejszych w Polsce serwisów o tematyce krawieckiej Dresowka.pl – szyj z pasją!

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułKredyt dopasowany do twoich potrzeb!
Następny artykułRajstopy do zadań specjalnych – warto je mieć w swojej szafie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj