Kredyt dopasowany do twoich potrzeb!

Kredyt jest jednym z najbardziej korzystnych sposobów finansowania różnych potrzeb materialnych. Ta opłacalność wynika przede wszystkim z możliwości odroczenia terminu spłaty i wykorzystania pieniędzy od razu po otrzymaniu pozytywnej decyzji banku. Dużo łatwiej jest realizować swoje marzenia, od tych najmniejszych po najbardziej kosztowne, gdy ma się wsparcie swojego banku!

Na co najchętniej pożyczamy pieniądze?

Kredyt zaciąga się w banku nie po to, aby wykarmić rodzinę czy zapłacić rachunki za prąd, lecz po to, by realizować się na wyższych płaszczyznach – pojechać na wymarzone wakacje za granicę, kupić własny dom, samochód czy maszyny rolnicze, dzięki którym możliwe będzie zarabianie pieniędzy w przyszłości. Wśród kredytów, jakie najczęściej zaciągają Polacy, są oczywiście kredyty gotówkowe – na bieżące potrzeby – oraz kredyty hipoteczne – na zakup domu lub mieszkania.

Dopasuj kredyt do swoich potrzeb!

Jeżdżenie starym samochodem, który ciągle się psuje i wymaga napraw, jest nieekonomiczne. Dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup auta nowego lub po prostu młodszego i w pełni sprawnego – które pojeździ jeszcze przynajmniej kilka lat, zanim zacznie wymagać regeneracji. Takie auto kupisz, decydując się na kredyt, który możesz zaciągnąć pod zastaw tego pojazdu. Tym samym taka pożyczka będzie mniej kosztowna, a dopasowując wysokość rat i odpowiednio wydłużając czas ich spłacania, możesz użytkować wymarzone auto bez zbytniego obciążania przy tym swojego budżetu! Dzięki bogatej ofercie kredytowej możesz po odpowiednim rozeznaniu się w swojej sytuacji materialnej i własnych potrzebach wybrać najlepszy dla siebie sposób finansowania. Należy przy tym brać pod uwagę nie tylko wysokość kredytu, ale także różne zmienne, takie jak oprocentowanie, prowizja, RRSO, ubezpieczenie kredytu czy inne. Wpływają one na ostateczny kształt rat i koszty kredytu.

Czy zawsze potrzebujesz najwyższej możliwej kwoty?

Przy zaciąganiu kredytu należy pamiętać, że jest to zobowiązanie długoterminowe. Korzystnie dla kredytobiorcy jest więc zdecydować się na kwotę, która nie wpłynie na pogorszenie jakości jego dotychczasowego życia, a dzięki zakupowi na kredyt pomoże je wręcz poprawić. Warto się zastanowić, czy aby na pewno potrzebny jest nam ogromny dom, który generuje wielkie koszty. Choć obecnie stać nas na kredyt, który pozwoli go kupić, nie zawsze nasze możliwości muszą ściśle pokrywać się z potrzebami. Czasem warto nieco obniżyć swoje standardy i kupić na przykład mniejszy dom, aby szybciej spłacić kredyt. Zdolność kredytowa na określoną sumę nie musi równać się konieczności zaciągania zobowiązania w tej kwocie – tak jest o wiele łatwiej poradzić sobie z kredytem!

Poprzedni artykułJakie zabawki warto kupić dziecku na Święta?
Następny artykułJak zacząć przygodę z szyciem, by za szybko się nie zrazić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj