Łóżko drewniane czy tapicerowane? Które lepiej sprawdzi się w sypialni?

Przy wyborze łóżka do sypialni użytkownicy biorą pod uwagę nie tylko wygodę odpoczynku, ale również parametry użytkowe czy estetyczne. Najczęściej wybór pada na łóżko drewniane lub tapicerowane, czyli najpopularniejsze obecnie rodzaje łóżek sypialnianych.

  1. Łóżko drewniane
  2. Łóżko tapicerowane
  3. Drewniane czy tapicerowane?

Wybór pomiędzy tymi dwoma modelami nie jest łatwy. Oba prezentują się bardzo elegancko, są funkcjonalne i modne, dlatego o zakupie jednego z nich najczęściej decydują szczegóły.

Łóżko drewniane

Drewno to z pewnością jeden z najczęściej używanych surowców do produkcji mebli. Meble drewniane charakteryzują się wytrzymałością, wprowadzają do wnętrza element natury, a przede wszystkim, pasują do pomieszczeń urządzonych w większości stylów aranżacyjnych.

Nie inaczej jest z drewnianymi łóżkami. Ich szeroki asortyment sprawia, że każdy znajdzie łóżko idealne do swojej sypialni. Dostępne są zarówno modele w naturalnym kolorze drewna, jak i te malowane, np. na biało; klasyczne łóżka pojedyncze i podwójne, a także te z dodatkowymi pojemnikami na pościel czy inne domowe tekstylia. Łóżko drewniane szczególnie dobrze sprawdzi się w sypialni w stylu skandynawskim i vintage, w których baczną uwagę zwraca się na wykorzystanie materiałów naturalnych.

Łóżko tapicerowane

Konkurencją dla łóżek drewnianych są łóżka tapicerowane. Te drugie prezentują się równie dobrze jak pierwsze i są bardzo funkcjonalne, jednak lepiej sprawdzą się w sypialniach, np. w stylu glamour. Łóżko tapicerowane daje większą możliwość personalizacji. O ile w przypadku drewna można wybierać pomiędzy jego kolorem i rodzajem, tak łóżka tapicerowane pozostawiają znacznie szersze pole do manewru. Użytkownik może wybrać nie tylko rodzaj materiału obiciowego, ale również jego fakturę, grubość, kolor lub wykończenie. Dodatkowym atutem są ozdoby – łóżko tapicerowane może być pikowane, ozdobione konkretnym wzorem lub dodatkami. Te modele są również bezpieczniejsze dla dzieci – nie posiadają zwykle ostrych krawędzi, a materiał obiciowy nieco amortyzuje uderzenia.

Drewniane czy tapicerowane?

Wybór pomiędzy łóżkiem drewnianym i tapicerowanym to kwestia indywidualna. Pod względem użytkowym oba rodzaje łóżek są do siebie zbliżone – zapewniają wygodę, wyglądają estetycznie i nowocześnie oraz łatwo można utrzymać je w czystości. Kwestią, która może zaważyć na wyborze, jest więc styl, w jakim urządzona jest sypialnia, oraz prywatny gust użytkownika. Niezależnie od podjętej decyzji, wybrane łóżko z pewnością spełni nawet wygórowane oczekiwania.

Poprzedni artykułJak ubrać dziecko na narty?
Następny artykułRefundacja in vitro w Polsce – jakie możliwości w 2021 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj