Lubrykant – placebo czy antidotum?

Powszechnie znane określenie „lubrykant” odnosi się do produktów kosmetyczno-medycznych zaliczanych do gadżetów erotycznych ze względu na ich przeznaczenie do użytku w trakcie stosunku płciowego. Przez wielu chwalone, nadal mają jednak szereg zagorzałych przeciwników, według których stosowanie tego rodzaju substancji to coś gorszącego i niemoralnego. Czy faktycznie lubrykanty przynoszą pozytywne efekty?

Główne działanie

Wypuszczenie na rynek lubrykantów miało na celu podniesienie komfortu kochających się par, u których pojawiał się problem zbytniego obcierania okolic intymnych. W szczególności tyczy się to z reguły pań, dla jakich uprawianie seksu „na sucho”, to nierzadko spory dyskomfort, a nawet przyczyna bólu. By zwiększyć doznania w łóżku, ale i zlikwidować problem suchości miejsc wrażliwych, warto postawić na dobrej jakości preparaty zwane lubrykantami, które są dziś ogólnodostępne. Jeżeli krępujesz się wejść do stacjonarnej drogerii czy punktu aptecznego i poprosić o tego typu wyrób, przewertuj oferty sklepów działających online. Przykładem niezawodnego dostawcy z bogatym wachlarzem produktów tej kategorii jest chociażby Venus.net, gdzie znajduje się cała masa rozlicznych lubrykantów, zróżnicowanych pod kątem składu. Poza tym, że omawiane specyfiki potrafią skutecznie nawilżyć ciało, dodatkowo mogą służyć także do nawilżania akcesoriów erotycznych.

Właściwości

Branża lubrykantów jest na tyle mocno zaawansowana, że wyszczególnia się całą masę rozmaitych typów preparatów. Podstawowe kryterium zróżnicowania okazuje się zwłaszcza skład. Dostępne są między innymi preparaty na bazie wody, a także silikonowe, z olejkami oraz smakowe i stymulujące. Osobna grupa to produkty przeznaczone do seksu oralnego, zupełnie inne będą natomiast te dla alergików. Lubrykanty nadają się do zastosowania przy jednoczesnym używaniu prezerwatyw bądź bez nich. Te z atestem dermatologicznym cechują się właściwościami przeciwzapalnymi i są antyalergiczne, nie wywołując uczuleń.

Fakty medyczne

Niezależnie od przekonań etycznych, lubrykantom przypisuje się wiele zalet, co nie stanowi mit wyssany z palca, ale fakt potwierdzony naukowo. Bez dwóch zdań, w przypadku nadmiernej suchości okolic intymnych, omawiane preparaty nawilżające pomagają przyjemnie odbyć stosunek, eliminując przy tym wszelkie skutki uboczne w postaci obtarć czy pękania naczyń krwionośnych.

Poprzedni artykułMała czarna – na każdą okazję
Następny artykułZdrowe tłuszcze- skąd wiedzieć, które?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj