Płoty osłonowe drewniane – o co pytają internauci? Szukamy dla was najlepszej odpowiedzi!

Sezon letni wchodzi w swoją szczytową formę, za oknem zieleni się już praktycznie każdy zakątek – nie ma więc lepszej okazji do tego, by przygotować swój ogród na wakacyjną rekreację wokół domu. Ważnym elementem aranżacji jest oczywiście płot osłonowy drewniany, czyli element z jednej strony niezbędny i czysto praktyczny, z drugiej zaś mocno decydujący o tym, jak wyglądać będzie nasz ogród w ogólnym ujęciu. Oto najczęstsze pytania internautów, na które poszukaliśmy odpowiedzi!

Na pytania forumowiczów pomógł nam odpowiedzieć przedstawiciel firmy BdBurchex – polski producent płotów osłonowych i innych produktów ogrodowych.

Jak zrobić płot drewniany?

Samodzielnie przygotowane płoty osłonowe powinny być wykonywane przez osoby, które mają doświadczenie w pracy z drewnianymi konstrukcjami. Trzeba pamiętać, że pojedyncze przęsła, np. panele osłonowe ogrodowe, potrafią ważyć bardzo dużo – jeśli płot osłonowy jest niestabilny, może upaść na któregoś z domowników i zrobić mu krzywdę. Alternatywą jest samodzielny montaż płotów osłonowych, gdzie każdy element przygotowany jest przez producenta i sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa i trwałości. Mamy wówczas pewność, że byle podmuch wiatru czy uszkodzenie mechaniczne, nie przerwie ciągłości ogrodzenia i nie zagrozi domownikom.

Jak zamontować płot drewniany?

Nie jest to technika rakietowa [śmiech]. Trzeba pamiętać, że płoty osłonowe z drewna projektowane są z myślą o samodzielnym montażu – manual mocno przypomina montaż mebli w salonie. Każdy element jest opisany i naszkicowany, musimy więc uzbroić się w podstawowe narzędzia, zaprosić do pomocy parę rąk oraz posiadać sporo wolnego czasu, gdyż prawidłowy montaż płotu osłonowego potrafi być mocno czasochłonny. Jest to jednak w pełni wykonalne, nawet przez osoby niezbyt doświadczone. Na serwisie YouTube można znaleźć trochę filmów instruktażowych, które z całą pewnością pomogą w szybkim montaż płotu osłonowego.

Z czego zrobić płot drewniany?

Cóż, najczęściej potkamy się z płotami osłonowymi sosnowymi. Drewno to jest materiałem cenionym tak przez konsumentów, jak i samych konstruktorów. Nic dziwnego, jest to materiał szeroko dostępny, łatwy w obróbce, wytrzymały mechanicznie i estetyczny. Płoty osłonowe drewniane czasem robione są także z modrzewiu. Te gatunek to prawdziwy mercedes, ogrodzenia wykonane z modrzewiu świetnie się prezentują i są niezwykle wytrzymałe oraz masywne. Z importowanych gatunków drewna na płoty ogrodowe można też wskazać merbau, chociaż jest to raczej rzadsza sprawa i produkty te producenci przygotowują na specjalne zamówienie.

Ile kosztuje płot drewniany?

To tak, jakby spytać ile kosztują buty – doskonale wiemy jak wielka różnica jest pomiędzy np. sandałkami i butami wieczorowymi. W płotach osłonowych drewnianych sytuacja jest zbliżona i ta grupa produktowa jest bardzo zróżnicowana pod kątem ceny. Jeśli mówimy o płocie ogrodzeniowym drewnianym o wysokości około 2 m to ceny pojedynczego modułu wahają się od 50 do nawet 500 zł. Polecamy kupować płoty osłonowe zimą i jesienią, czyli poza sezonem, gdyż wielu producentów robi wówczas spore przeceny na ten asortyment!

Tutaj znajdziesz gotowe płoty ogrodowe z www.produktyogrodowe.pl

Poprzedni artykułŁóżeczko turystyczne dla dziecka – czy warto używać go na co dzień?
Następny artykułJak mniej myśleć, czyli pierwszy krok ku równowadze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj