Powiększanie piersi – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej. Szeroka gama implantów dostępnych na rynku umożliwia jak najlepsze dobranie ich pod względem estetycznym. Aby zachować maksimum bezpieczeństwa, zawsze należy korzystać z implantów tylko i wyłącznie sprawdzonych producentów, spełniających nawet najbardziej surowe kryteria dotyczące ich jakości oraz trwałości.

Powiększanie piersi – jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabieg powiększania piersi zawsze poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz wraz pacjentką dokonuje wyboru odpowiednich implantów i metody ich wprowadzenia (czy to będzie cięcie okołootoczkowe, czy podpiersiowe). Wyboru implantów dokonuje się między protezami anatomicznymi a okrągłymi. Należy też dobrać odpowiedni ich rozmiar, uwzględniając oczekiwania pacjentki. Niezwykle istotną kwestią jest zastosowanie bezpiecznych implantów piersiowych znanych producentów.

Przed zabiegiem powiększania biustu wymagana jest też konsultacja z anestezjologiem w celu uzgodnienia szczegółów znieczulenia oraz zwiększyć jego bezpieczeństwo. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie ogólne.

Przygotowując się do zabiegu, warto również pomyśleć o odpowiedniej diecie. Przede wszystkim nie może ona być restrykcyjna, bo niedobór białka utrudni gojenie się ran pooperacyjnych. Powinna ona by lekkostrawna, bez produktów tłustych i wzdymających. Należy również zrezygnować z alkoholu i palenia papierosów. Warto też zwrócić uwagę na preparaty i leki mogące powodować nadmierne krwawienie.

Chirurgia plastyczna piersi – jak wygląda zabieg?

Zabieg ten polega na nacięciu piersi w fałdzie podpiersiowym albo wokół otoczki. Po dotarciu pod mięsień piersiowy większy, unosi się go częściowo, a następnie wykonuje kontrolę krwawienia i zakłada dren. Wówczas można wprowadzić implant. Zabieg kończy się zszyciem warstwowym rany i założeniem opatrunku. Zabieg ten trwa około 1,5 – 2 godziny.

Jakie są zalecenia pooperacyjne?

Pacjentka najczęściej w klinice spędza jedną dobę. Przez cztery tygodnie musi nosić specjalny biustonosz, który zapewni stabilizację nowo wszczepionych implantów. Przez te cztery tygodnie należy również ograniczyć aktywność ruchową. Chirurg plastyczny najczęściej pozwala na powrót do pracy po około siedmiu tygodniach.
Blizny pooperacyjne w tym przypadku są z reguły mało widoczne. Warto jednak mimo wszystko stosować maści na blizny – od 3-4 tygodnia po operacji. Czas całkowitej rekonwalescencji wynosi do 3 miesięcy.

Poprzedni artykułOryginalny prezent dla Niego. Zaskocz ukochanego, brata, tatę lub dziadka
Następny artykułJedzenie – ważna rzecz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj