Poznaj sposoby na bezpieczne oszczędzanie

Czasami niepewna sytuacja na rynku pracy i wciąż rosnące koszty utrzymania sprawiają, że coraz więcej uwagi zaczynamy poświęcać oszczędnościom. Ich gromadzenie wydaje się być pewnym buforem bezpieczeństwa, który pozwali przetrwać trudne momenty i odzyskać stabilizację finansową, kiedy nasza sytuacja ulegnie zmianie. Gromadzenie oszczędności to także sprawdzony sposób na realizację swoich celów i marzeń, a także zapewnienie poczucia stabilizacji sobie i swoim bliskim. Ważne, by robić to jednak w sposób bezpieczny, który uchroni nas przed niepotrzebnym stresem, a nasze finanse przed ewentualnym zagrożeniem. Od czego zacząć?

Trudna sztuka oszczędzania – poznaj jej tajniki

Choć dla wielu osób gromadzenie oszczędności wciąż pozostaje niemożliwą do opanowania sztuką, tak naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć na nie sposób. Jednym z najlepszych jest lokata, czyli produkt finansowy, który umożliwia zdeponowanie środków na określony czas. W okresie trwania umowy, w zależności od wybranej oferty oraz wysokości zgromadzonych środków, oszczędności zostają cyklicznie powiększane o stosowny, zawarty w umowie procent od całej sumy. W praktyce oznacza to, że właściciel zarabia na własnych oszczędnościach.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że w odróżnieniu od konta oszczędnościowego, z którego klient bez żadnych ograniczeń może wypłacać pieniądze, środki zgromadzone na lokacie na czas jej trwania zostają zamrożone. Oznacza to, że dostęp do nich zostaje przywrócony dopiero w momencie wygaśnięcia lokaty, co dla niektórych może być jej wadą. Natomiast oprocentowanie środków zgromadzonych na lokacie jest zdecydowanie wyższe, niż ma to miejsce w przypadku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego , a to z kolei jest jej niewątpliwą zaletą.

Bez wątpienia lokaty bankowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzać mądrze i bezpiecznie. Oprocentowanie lokaty, podobnie jak czas jej trwania oraz zasady wypłacania środków, są mocno zróżnicowane. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, aby znaleźć najbardziej korzystną propozycję.

Lokata na nowe środki – bezpieczeństwo i wygoda

Najlepsze lokaty to te, które poza stosunkowo wysokim oprocentowaniem gotówki, w przypadku przedterminowego zerwania, pozwalają na wypłacenie gotówki wraz ze stosownym oprocentowaniem. Taki zakres bezpieczeństwa w przypadku lokat jest niezwykle istotny.

Decydując się na wybór lokaty, warto skupić się na jej założeniach i dokładnie zapoznać z proponowanymi warunkami, szukając tych, które zapewniają klientowi jak największy zakres bezpieczeństwa. Przykładem lokaty dokładnie wpisującej się w te założenia jest Lokata na nowe środki dostępna w Kasie Stefczyka. Dostępna na korzystnych warunkach (wysokie stałe oprocentowanie – aż 2.2% w skali roku, czy krótki czas trwania lokaty) pozwala zgromadzić środki w wysokości nawet 30 tyś. zł.

Zasady związane zarówno z założeniem lokaty, jak i jej rozwiązaniem są jasne i czytelne. Zakładają bezproblemowy dostęp do zdeponowanych środków bezpośrednio po wygaśnięciu lokaty. Pieniądze od razu trafiają na konto rozliczeniowe klienta w Kasie Stefczyka. Natomiast w sytuacji jej przedterminowego zerwania, klientowi zostaje wypłacona cała suma powiększona o stosowny procent od odsetek, który obowiązuje w dniu jej zakończenia. Skorzystanie z lokaty jest więc pewnym sposobem na pomnożenie swoich oszczędności, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej, przez co może stać się pierwszym krokiem na drodze świadomego oszczędzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here