Poznaj sposoby na bezpieczne oszczędzanie

Czasami niepewna sytuacja na rynku pracy i wciąż rosnące koszty utrzymania sprawiają, że coraz więcej uwagi zaczynamy poświęcać oszczędnościom. Ich gromadzenie wydaje się być pewnym buforem bezpieczeństwa, który pozwali przetrwać trudne momenty i odzyskać stabilizację finansową, kiedy nasza sytuacja ulegnie zmianie. Gromadzenie oszczędności to także sprawdzony sposób na realizację swoich celów i marzeń, a także zapewnienie poczucia stabilizacji sobie i swoim bliskim. Ważne, by robić to jednak w sposób bezpieczny, który uchroni nas przed niepotrzebnym stresem, a nasze finanse przed ewentualnym zagrożeniem. Od czego zacząć?

Trudna sztuka oszczędzania – poznaj jej tajniki

Choć dla wielu osób gromadzenie oszczędności wciąż pozostaje niemożliwą do opanowania sztuką, tak naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć na nie sposób. Jednym z najlepszych jest lokata, czyli produkt finansowy, który umożliwia zdeponowanie środków na określony czas. W okresie trwania umowy, w zależności od wybranej oferty oraz wysokości zgromadzonych środków, oszczędności zostają cyklicznie powiększane o stosowny, zawarty w umowie procent od całej sumy. W praktyce oznacza to, że właściciel zarabia na własnych oszczędnościach.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że w odróżnieniu od konta oszczędnościowego, z którego klient bez żadnych ograniczeń może wypłacać pieniądze, środki zgromadzone na lokacie na czas jej trwania zostają zamrożone. Oznacza to, że dostęp do nich zostaje przywrócony dopiero w momencie wygaśnięcia lokaty, co dla niektórych może być jej wadą. Natomiast oprocentowanie środków zgromadzonych na lokacie jest zdecydowanie wyższe, niż ma to miejsce w przypadku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego , a to z kolei jest jej niewątpliwą zaletą.

Bez wątpienia lokaty bankowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzać mądrze i bezpiecznie. Oprocentowanie lokaty, podobnie jak czas jej trwania oraz zasady wypłacania środków, są mocno zróżnicowane. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, aby znaleźć najbardziej korzystną propozycję.

Lokata na nowe środki – bezpieczeństwo i wygoda

Najlepsze lokaty to te, które poza stosunkowo wysokim oprocentowaniem gotówki, w przypadku przedterminowego zerwania, pozwalają na wypłacenie gotówki wraz ze stosownym oprocentowaniem. Taki zakres bezpieczeństwa w przypadku lokat jest niezwykle istotny.

Decydując się na wybór lokaty, warto skupić się na jej założeniach i dokładnie zapoznać z proponowanymi warunkami, szukając tych, które zapewniają klientowi jak największy zakres bezpieczeństwa. Przykładem lokaty dokładnie wpisującej się w te założenia jest Lokata na nowe środki dostępna w Kasie Stefczyka. Dostępna na korzystnych warunkach (wysokie stałe oprocentowanie – aż 2.2% w skali roku, czy krótki czas trwania lokaty) pozwala zgromadzić środki w wysokości nawet 30 tyś. zł.

Zasady związane zarówno z założeniem lokaty, jak i jej rozwiązaniem są jasne i czytelne. Zakładają bezproblemowy dostęp do zdeponowanych środków bezpośrednio po wygaśnięciu lokaty. Pieniądze od razu trafiają na konto rozliczeniowe klienta w Kasie Stefczyka. Natomiast w sytuacji jej przedterminowego zerwania, klientowi zostaje wypłacona cała suma powiększona o stosowny procent od odsetek, który obowiązuje w dniu jej zakończenia. Skorzystanie z lokaty jest więc pewnym sposobem na pomnożenie swoich oszczędności, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej, przez co może stać się pierwszym krokiem na drodze świadomego oszczędzania.

Poprzedni artykuł7 najpopularniejszych metod antykoncepcji
Następny artykułCo to jest astaksantyna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj