Randka z mężem i bez dziecka? Zorganizuj mu niespodziankę!

Przygniecione codziennością życie staje się mało romantyczne? Mąż nie ma dla ciebie czasu, ty dla niego też? Weź sprawy w swoje ręce – zorganizuj randkę bez dziecka!

Romantyczne chwile w towarzystwie dziecka?

To się raczej nie uda. Maluch na pewno rozpłacze się w najmniej odpowiednim momencie, a i wy nie będziecie mogli się naprawdę odprężyć, wiedząc, że musicie cały czas nasłuchiwać, co dzieje się za ścianą. Istnieją podobno dzieci, które przesypiają całe noce, nie budzą się na nocne karmienia i pozwalają rodzicom na kilka godzin prawdziwego sam na sam, ale nie jest do końca pewne, czy to nie legenda. Zdecydowana większość dzieci domaga się rodzicielskiej uwagi praktycznie non stop. W ich obecności można zapomnieć o prawdziwie romantycznym wieczorze.

Teoretycznie w obecności przedszkolaka mogłoby być inaczej. Niestety kilkulatki wcale nie chcą chodzić spać zbyt wcześnie, a już na pewno nie zasną, przeczuwając, że rodzice mają jakieś plany na wieczór. Nie ma się co oszukiwać. Romantyczna randka w towarzystwie dziecka jest nierealna. Trzeba poszukać innego rozwiązania.

Randka w dzień

Nie brzmi romantycznie, ale jak się jest rodzicem, trzeba brać, co dają. Jeśli oboje należycie do tych osób, które mają nienormowany czas pracy lub pracujecie na zmiany, wykorzystajcie czas, gdy dziecko jest w żłobku lub przedszkolu. Koniecznie wyjdźcie z domu choćby na przedpołudniowy seans w kinie, niespieszne zwiedzanie galerii (nie zapomnijcie trzymać się za ręce!) czy do pobliskiej kawiarni na kawę i słodkie ciacho. Nie zawsze do stworzenia romantycznej atmosfery niezbędne są półmrok i świece.

Poproś o pomoc kogoś znajomego

Jeśli chcesz spędzić z mężem romantyczny wieczór sam na sam, musisz znaleźć kogoś, kto zgodzi się pobyć kilka godzin z waszym dzieckiem. Powinien to być ktoś, kogo dziecko zna i lubi. Jeśli chętnie zostaje z babcią, ciocią lub sąsiadką wykorzystaj to. Żegnanie zapłakanego dziecka nie jest niczym przyjemnym i może zepsuć każde wyjście. Jeśli naprawdę chcesz się zrelaksować w towarzystwie męża i sprawić mu niespodziankę, pomyśl i o takim szczególe.

Taki romantyczny wieczór najlepiej jest zaplanować na weekend. Oczywiście osobę, którą zamierzamy poprosić o pomoc, trzeba poinformować odpowiednio wcześniej. Ona też może mieć swoje plany.

Zaprowadź dziecko do kolegi

Już przedszkolaki lubią chodzić w gości do swoich małych znajomych. Jeśli i ty jesteś tym szczęśliwym rodzicem, który czasem odwozi dziecko do jego kolegi, wykorzystaj to! Zaplanuj wyjście do kina lub restauracji. Uprzedź wcześniej rodziców kolegi dziecka o swoich zamiarach. Powinni wiedzieć, że nie ma was w domu i nie mogą znienacka odwieźć twojej pociechy, jeśli maluchy przestaną się dogadywać. Zaproponuj rewanż w niedługim czasie. Być może takie randki bez dzieci staną się dzięki temu waszą tradycją.

Zatrudnij opiekunkę

Opiekunka dla dziecka nie musi pracować na cały etat. Możesz ją zatrudnić nawet jednorazowo. Jeśli jednak chcesz, by romantyczna randka była udana, najpierw przekonaj się, czy dziecko lubi swoją opiekunkę i chętnie z nią zostaje. Najlepiej zatrudnić nianię kilka razy na kilka godzin i dopiero wtedy wyjść z domu. Twój mąż może sądzić, że wszystko zaplanowałaś spontanicznie, ale Ty wiesz, że lepiej będzie, gdy wszystko powoli i spokojnie dopniesz na ostatni guzik.

Poprzedni artykułInteligentny dom, co to takiego i jakie ma zalety?
Następny artykułNajczęstsze błędy w pielęgnacji cery trądzikowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj