Siostrzane rozmiary biustonoszy. Czy 75d i 80c to rzeczywiście ten sam rozmiar

Niejedna z nas zastanawia się nad doborem idealnego biustonosza. Na jego odpowiednie dopasowanie składa się wiele czynników, między innymi rozmiar miseczki, obwód pod biustem, a także nasze preferencje w doborze stanika. Badania rynku dowodzą, że tylko kilka procent kobiet ma dobrze dobraną bieliznę. Sprawdź, jak odnaleźć się na rynku bieliźnianym, jak dokonać prawidłowych pomiarów oraz gdzie szukać pomocy w doborze bielizny.

różne rozmiary biustonoszy

Jak dobrać biustonosz

W ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło w kwestii bielizny. Kobiety bardziej zwracają uwagę na dobór odpowiedniego biustonosza. Rynek wychodzi nam naprzeciw, oferując coraz to nowsze modele i kolory. Naprawdę jest w czym wybierać. Wystarczy poszukać online i znaleźć dobrze zaopatrzony sklep z bielizną, jak choćby Marbet, by się o tym przekonać na własne oczy. Umiejętność właściwego dopasowania biustonosza jest nie lada sztuką. Jeśli chcemy same dopasować idealny model, musimy wiedzieć, w jaki sposób dokonać pomiarów. Po pierwsze należy zmierzyć obwód poniżej piersi, pamiętając o tym, aby centymetr był na takiej samej wysokości z przodu, jak również z tyłu. By pomiar był dokładny, trzeba go delikatnie docisnąć, ale nie zbyt mocno – nie może nas ściskać. Od uzyskanej liczby odejmujemy 3 i zaokrąglamy do rozmiaru niższego. Czyli jeżeli Twój rozmiar pod biustem wynosi 75, po odjęciu będzie 72. Rozmiarówka zaczyna się od 60 i rośnie co 5 (60,65,70,75 i tak dalej), czyli po zaokrągleniu w dół otrzymujesz 70. Pomiaru samego biustu dokonujemy w cienkim, przylegającym do skóry staniku. Tu absolutnie nie należy dociskać miarki, ale też trzeba pamiętać o tym, by nie była zbyt luźna. Jeżeli mamy już te dwie liczby, odejmujemy je od siebie. Oczywiście mniejszą od większej. Miseczki zaczynają się od różnicy ok. 5 cm. Jeśli wynosi ona 5-12 cm, znaczy to, że powinnaś nosić rozmiar A. Bardzo dużo zależy od producenta. Również w tym przypadku wielkości te będą się różniły. Sklepy z bielizną wychodzą klientkom naprzeciw, szkoląc swoje pracownice w tym kierunku. Coraz modniejszy staje się brafitterig.

Kim jest braffiterka

Dziedzina brafiitingu rozwija się coraz szerzej. Najprościej mówiąc, braffiterka jest specjalistką od piersi i biustonoszy. Cała filozofia sprowadza się do pomiaru obwodu piersi i obwodu pod biustem oraz odpowiedniego doboru produktu. Poniekąd to rynek wymusił powstanie”nowego” zawodu. Przyczynił się do tego sport, a dokładniej coraz popularniejsze bieganie. Wraz z rozwojem „stanikowej” branży poszerzyła się nie tylko estetyka, lecz także wygoda. Dzięki fachowej pomocy właściwie dobierzesz rozmiar stanika do swojego biustu.

Czy rozmiar stanika ma znaczenie oraz jaki wybrać

Przez lata w Polsce panował mit w kwestii wymiarów. Według statystyk przeciętna polska kobieta nosi rozmiar 75B. Zazwyczaj jest to źle dobrane 75B. Dobrze dopasowany stanik ma ogromne znaczenie dla kondycji twoich piersi. Na forach internetowych możemy znaleźć mnóstwo pytań typu czy 75D i 80C to identyczny rozmiar? Wszystko zależy od firmy i modelu. Zazwyczaj jest tak, że to dokładnie ta sama miseczka. Różnią się jedynie obwodem pod biustem. I tak 75D to ta sama miseczka co 70E, która z kolei jest przeznaczona dla szczuplejszej kobiety. Natomiast dla tych najszczuplejszych pań odpowiednim rozmiarem będzie 65F. Nazywamy je rozmiarami siostrzanymi, ponieważ mają one identyczną miseczkę, różni je natomiast wielkość mierzona centralnie pod biustem. Zatem z biustonoszem jest dokładnie tak samo, jak z ubraniami, jeśli tyjemy, lub chudniemy, zmienia się również rozmiar stanika.

Obecnie mamy ogromny wybór biustonoszy. Firmy prześcigają się w kwestii wzorów i rozmiarów. Na rynku znajdziesz około 8 rodzajów miseczek. Biust w rozmiarze A będzie się zdecydowanie lepiej prezentował w biustonoszu typu push-up, natomiast do biegania chętniej wybierzemy stanik sportowy. Do dużego dekoltu najlepiej wkładać biustonosze nisko zabudowane, tak zwane half-cup, do sukni wieczorowej z odkrytymi ramionami braffiterki polecają bardotki.

Co na to Panowie

Duży wpływ ma moda, jak również upodobania naszych partnerów w kwestii doboru bielizny. Panowie zdecydowanie bardziej lubią delikatne gąbki w stanikach, niż ich zupełny brak. Pamiętajcie dziewczyny najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu. Biała bielizna kojarzy się z czystością i niewinnością, czarna wręcz przeciwnie, a czerwona działa jak płachta na byka. Duże znaczenie ma też odcień skóry oraz kolor włosów. Według statystyk najwięcej mężczyzn wybiera bieliznę w kolorze białym, później czarnym i szarym.

O czym zatem należy pamiętać? Przede wszystkim o wygodzie. To zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Dobrze dobrany biustonosz to połowa sukcesu. Efekty wizualne jak najbardziej są ważne, ale przecież trzeba pamiętać, że odpowiednio dopasowany stanik (zwłaszcza przy dużym biuście), chroni nasze zdrowie i odciąża mięśnie kręgosłupa. Rozmiar biustonosza oraz obwód w biuście to dwie nierozerwalne, istotne kwestie. Warto poświęcić trochę czasu na wyliczenie prawidłowego rozmiaru i dobór idealnego biustonosza. W końcu jest to rzecz, którą nosimy codziennie.

Poprzedni artykułNajmodniejsze ubrania na jesień
Następny artykułOryginalny prezent dla Niego. Zaskocz ukochanego, brata, tatę lub dziadka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj