Sposób na odzyskanie włosów

Piękne włosy to dla większości kobiet i mężczyzn atrybut podkreślający urodę. Problem utraty włosów powoduje obniżenie poczucia pewności siebie i atrakcyjności. Dzięki nowej metodzie można zapomnieć o zakolach, przerzedzeniach i o łysej głowie.

Bez względu na przyczynę, łysienie często wiąże się z uczuciem dyskomfortu oraz spadkiem poczucia atrakcyjności. Nowa technika, jaką jest mikropigmentacja skóry głowy, ze względu na swoją bezinwazyjność, prostotę oraz natychmiastowe rezultaty jest doskonałym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu.

Scalp micropigmentation (SMP), czyli mikropigmentacja skóry głowy to zaawansowana i nowoczesna metoda maskowania łysienia. SMP pomaga optycznie zagęścić włosy poprzez zniwelowanie kontrastu pomiędzy skórą, a włosami. Mikropigmentacja włosów pozwala stworzyć iluzję pełnej fryzury nawet na skórze całkowicie łysej – po zabiegu taka osoba wygląda jakby miała gęste włosy, ale z wyboru nosiła krótką fryzurę. Nowa technika pozwala rozwiązać problem łysienia, które dotyka aż 30% mężczyzn w średnim wieku. Mimo tak dużej częstotliwości występowania, wciąż jednak stanowi temat tabu w większości środowisk.

Łysienie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Obfite wypadanie włosów może mieć różne przyczyny i objawiać się na różne sposoby. W większości przypadków uzależnione jest genetycznie, czasami na jego występowanie mają wpływ hormony, przebyte choroby, czy też zaburzone funkcjonowanie organizmu. U kobiet dodatkowo problemem może być m.in.: choroba tarczycy, depresja, ciąża, menopauza, nadmiar witaminy A czy niski poziom żelaza. Bez względu jednak na przyczynę, łysienie często wiąże się z uczuciem dyskomfortu oraz spadkiem poczucia atrakcyjności, któremu można obecnie zaradzić.

Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy tworząc małe punkty wyglądające jak krótko ścięte włosy. Aplikacja odbywa się w miejscach, w których głowa pozbawiona jest włosów lub są one przerzedzone. Można optycznie zagęścić fryzurę, a także odtworzyć linię włosów, czy ukryć blizny po operacjach, przeszczepach włosów, oparzeniach. – wyjaśnia Anna Sobczak, specjalista ds. mikropigmentacji, ekspert kliniki SMP.

Metoda mikropigmentacji skóry głowy może być stosowana zarówno u mężczyzn jak i kobiet przy łysieniu androgenowym, plackowatym jak również całkowitym. Jest również wykorzystywana po przebytej chemioterapii i chorobach nowotworowych. Obecnie mikropigmentacja skóry głowy pozwala rozwiązać problem łysienia u osób pozbawionych włosów częściowo lub nawet całkowicie.

Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy tworząc małe punkty wyglądające jak krótko ścięte włosy. Odbywa się on podczas kilku etapów w odstępach minimum tygodniowych. Pigment jest dobierany indywidualnie do koloru włosów oraz skóry. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie jest jednak stały. Wraz z upływem lat wprowadzony pigment stopniowo jaśnieje, stosuje się wówczas odświeżenie SMP, które starcza na kolejne lata. – wyjaśnia Anna Sobczak, specjalista ds. mikropigmentacji, ekspert kliniki SMP.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest procedurą nieinwazyjną. Ponieważ jednak, powstaje poprzez aplikację pigmentu pod skórę za pomocą specjalnej igły, warto wykonać go u doświadczonych specjalistów.

Poprzedni artykułWypadanie włosów – jak sobie radzić z problemem podpowiada specjalista
Następny artykułCzy do kosmetyków trzeba mieć nosa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj