Zastosowania folii spożywczej – do czego można jej użyć?

Folia spożywcza to jeden z podstawowych produktów wykorzystywanych w niejednej kuchni. Któż z nas nie ma w domu lub w pracy w branży gastronomicznej pod ręką przeźroczystej folii bądź folii aluminiowej? Pakujemy w nią śniadania do szkoły i pracy, owijamy nią produkty, których temperaturę chcielibyśmy utrzymać, zabezpieczamy nią różne rodzaje żywności. Tymczasem ten niepozorny produkt skrywa w sobie więcej możliwości wykorzystania, niż można by się spodziewać!

Do czego można wykorzystać folię spożywczą w kuchni?

Nikt z nas nie przepada za bananami, na których pojawiły się brązowe plamy. Można jednak w łatwy sposób uniknąć tego problemu, zawijając końce bananów folią spożywczą. Produkt ten można wykorzystać także do przygotowania domowej produkcji pułapki na muszki owocówki. Wystarczy wziąć kubek, a następnie włożyć do niego słodkie, bardzo dojrzałe owoce, przykładowo truskawki czy kawałek banana. W dalszej kolejności należy przykryć kubeczek folią i zrobić w niej mały otwór nożem – owady wlecą do środka, zwabione zapachem i smakiem, ale nie będą w stanie wydostać się na zewnątrz.

Folia spożywcza może także w prosty sposób zapobiec wpadaniu pszczół, os i much do słodkich napojów, pozostawionych na dworze. Wystarczy szklankę z napojem przykryć warstwą folii, tworząc swoiste wieczko, a następnie przekłuć je i przez powstałą dziurkę przełożyć słomkę. Owady nie dostaną się do środka, a my będziemy mogli cieszyć się smakiem napoju bez obaw o potencjalnego intruza w szklance.

Folia spożywcza – nietypowe, niespożywcze zastosowania

Niektórzy idą o krok dalej i stosują folię spożywczą do owinięcia wszystkich półek w lodówce. Dzięki temu w przypadku powstania zaschniętych plam po przechowywanych posiłkach – co jest raczej nieuniknione – wystarczy zdjąć folię i wymienić ją na nową, oszczędzając sobie konieczności mycia całej lodówki.

Popularny jest także trik dotyczący malowania wnętrz. Jeśli potrzebujemy przerwać malowanie na dzień, dwa, lub nawet dłużej, wystarczy zaraz po malowaniu owinąć wałek folią spożywczą. Z powodu braku powietrza wałek nie będzie mógł wyschnąć, a po rozwinięciu będzie dalej wilgotny od farby i gotowy do pracy.

Folia spożywcza może także posłużyć jako wsparcie podczas zabiegów upiększających. Po nałożeniu maseczki oczyszczającej lub warstwy kremu wystarczy bowiem nałożyć na to miejsce folię spożywczą. Dzięki temu krem będzie się lepiej wchłaniać, a maseczka zadziała ze wzmocnioną siłą.

Wreszcie, folia spożywcza to także doskonały sposób zabezpieczania przedmiotów. Podobnie, jak w supermarketach niejednokrotnie towar owinięty jest folią typu stretch, analogicznie w domowym zaciszu można owinąć pudełka, opakowania czy całe szafki, przygotowując rzeczy do przeprowadzki. Dzięki temu mogą być przewożone w bezpieczny sposób, bez obaw o utratę zawartości.

Gdzie można zakupić folię spożywczą?

Zazwyczaj w folię spożywczą zaopatrujemy się podczas zakupów w markecie. Nie jest to złe rozwiązanie, mamy jednak do wyboru tylko małe rolki, które – przy wykorzystywaniu na rozmaite sposoby – dość szybko ulegają wyczerpaniu, co wiążę się z kolejną wizytą w sklepie (a tym samym: dodatkowymi wydatkami i nieplanowanymi zakupami). O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup folii spożywczej w hurtowni opakowań (na przykład tutaj: https://unipack.pl/sklep/folia-spozywcza/). Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, jaki przeznaczylibyśmy na dojazdy i wędrówki po sklepie, ale także możemy zakupić o wiele większe rolki folii, które posłużą nam przez dłuższy czas zarówno w kuchni, jak i poza tym pomieszczeniem.

Poprzedni artykułZalety rolet plisowanych – dlaczego warto je wybrać?
Następny artykułStyl na chłodne dni – sukienki z długim rękawem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj