Co łączy sport ze światem mody?

Sport i moda to w obecnych czasach dwie najważniejsze dziedziny przemysłu. Producenci odzieży sportowej  prześcigają się w tworzeniu nowych trendów. Dlatego też szukając odpowiedniego stroju do treningu lub też wygodnego, codziennego outfitu, możemy spotkać się z takimi terminami jak „sportswear”, „activewear”, „athleisure”, czy też „streetwear”. Pomimo bogactwa określeń, ostatnio różnica między tymi rodzajami odzieży, znacznie się zmniejsza.

Co łączy sport ze światem mody?

Przeciętny człowiek, który preferuje odzież sportową, po prostu dokonuje takiego wyboru, bo lubi czuć się wygodnie i komfortowo. Dlatego też większość nie potrzebuje profesjonalnej odzieży wyczynowej, tylko casualowej. Czasami także chcemy nieco upodobnić się do swoich idoli i i pragniemy  poczuć się np. jak Rocky’ego Balboa, podczas wbiegania po schodach w szarym dresie. Właśnie dlatego sport i moda są nierozerwalnie złączone z różnymi dziedzinami sztuki, takimi jak muzyka, czy też kino. Oczywiście współcześnie także olbrzymi wpływ na kształtowanie świadomości i tym samym naszych upodobań, mają także media społecznościowe. Liczne influencerki propagują wiele produktów oraz gotowych outfitów, które biją później rekordy popularności. Dlatego też, kiedy znana gwiazda Instagrama zaprezentuje się w stylowym dresie, to później całe grono jej followersów, będzie pragnęło właśnie tego konkretnego modelu.

Kiedyś dres Adidas, czy też niezwykle popularne legginsy były strojem, którego używano tylko i wyłącznie do aktywności sportowych. Dzisiaj już nikogo nie dziwi kobieta w legginsach, robiąca zakupy. Obecnie taki strój oznacza, że osoba nosząca legginsy niewerbalnie informuje otoczenie o swoich upodobaniach do sportowego stylu życia. Jest również symbolem ludzi, którzy cenią szybkość, wygodę i oczywiście przystępną cenę.

Sport to nieustannie ekscytująca branża, ponieważ celebruje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dlatego też popyt na odzież sportową w modowej branży jest stały. Natomiast w krajach rozwijających się, gdzie ludzie mają większy dochód i więcej wolnego czasu, branża odzieży sportowej przeżywa prawdziwy rozkwit. Jednakże tym, co najbardziej ogranicza ogólny wzrost tej dziedziny przemysłu, jest ogromna ilość wątpliwej jakości, podrobionych produktów.

Historia odzieży sportowej w modzie pokazuje, że sukces marki, pochodzi z tworzenia produktu, który zaspokaja potrzeby konkretnej grupy ludzi, a następnie dostosowuje go do kolejnych grup odbiorców. Właśnie ten rodzaj odzieży powstał dzięki inspiracji licznych projektantów mody, fascynującym światem sportu. Dzięki temu możemy bez problemu zakupić doskonałej jakości, markową odzież, pozostającą w sportowym charakterze.

Polecamy!

Poprzedni artykułPrzytulna kuchnia w nowoczesnym wydaniu
Następny artykułCzy fotograficzny kolaż to dobry pomysł na prezent?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj