Espumisan – lek na wzdęcia i gazy

Gazy to dość kłopotliwe zjawisko, szczególnie w towarzystwie. Ma je jednak każdy, ponieważ są one naturalnie obecne w świetle jelita. Jak zredukować ich ilość? Czy istnieje skuteczny sposób na wzdęcia i gazy? Bez wątpienia najpopularniejszym sposobem jest przyjmowanie Espumisanu – skutecznego leku na wzdęcia i gazy. Dowiedz się więcej na jego temat!

Skąd się biorą wzdęcia i gazy?

Gazy i wzdęty brzuch to dolegliwość, której nie należy ignorować. Przyczyną ich występowania jest fermentacja, do której dochodzi w jelitach, np. po zjedzeniu niektórych pokarmów (szczególnie tych ciężkostrawnych). Do kumulowania się gazów może też dochodzić wskutek łykania powietrza (np. gdy mówimy jedząc albo pijemy przez słomkę). Nadmiar gazów w jelitach powoduje podwyższenie ciśnienia w jamie brzusznej, przez co obwód brzucha się powiększa, a my zaczynamy wydalać gazy. Czasem mogą temu towarzyszyć ból, uczucie napięcia, skurcze jelit.

Jak pozbyć się gazów i wzdęć?

Chcąc zredukować objawy zmian zachodzących w jelitach, warto wdrożyć odpowiednią dietę. Ta powinna być bogata w zioła i przyprawy, np. majeranek, tymianek czy kminek, a także spore ilości błonnika i probiotyków (m.in. nabiał). Oprócz tego zaleca się picie herbatek ziołowych (np. z mięty lub kopru włoskiego) oraz wdrożyć aktywność sportową. Dobrym pomysłem będzie spacer po posiłku czy rozciąganie, które pomogą pozbyć się gazów z jelit. Profilaktyka jednak nie zawsze działa, dlatego strzałem w dziesiątkę jest zastosowanie leku, który wspomoże organizm w walce z gazami i wzdęciami. Takim jest Espumisan.

Espumisan – skład i działanie

Espumisan to lek na wzdęcia i gazy, który zawiera w swoim składzie symetykon. Substancja ta działa tak, że powoduje pękanie pęcherzyków gazów, które pojawiają się w trawionym pożywieniu i śluzie przewodu pokarmowego. Dzięki temu gazy łatwiej wchłaniają się poprzez ścianki jelit, a ich wydalanie z organizmu zostaje przyspieszone. Ogromną zaletą jest to, że Espumisan działa szybko i skutecznie. Nie powoduje on efektów ubocznych i z powodzeniem może być stosowany wraz z innymi lekarstwami. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak inne lekarstwa, tak i w przypadku Espumisanu istnieją pewne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Jak stosować Espumisan?

Espumisan jest polecany każdemu, kto ma problemy objawowe w postaci zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Te mogą powstawać na skutek nadmiernego gromadzenia się gazów, niestrawności, ciężkostrawnej diety, łykania powietrza czy interwencji chirurgicznych. Jeśli więc masz takie objawy, Espumisan skutecznie je zredukuje. Preparat ten dostępny jest w formie niewielkich kapsułek lub kropli. Przyjmuje się go w ilości od 1 do 4 kapsułek dziennie, z możliwością zwiększenia do 6 kapsułek w ciągu doby, gdy dolegliwości są bardzo intensywne.

Sprawdź na KtoMaLek.pl, gdzie kupić Espumisan i skutecznie pozbądź się wzdęć, gazów i niestrawności. Możesz go także stosować przygotowując się do badań obrazowych jamy brzusznej – np. USG czy tomografii komputerowej.

Poprzedni artykułJak pielęgnować brodę?
Następny artykułWitamina C – jak wpływa na zdrowie i urodę?

1 KOMENTARZ

  1. Ja sobie też poradziłam ze wzdęciami i wcale nie kosztowało mnie to niewiadomo ile wysiłku. Od razu trzeba po prostu zacząć działać jeśli coś nam dolega, wtedy najłatwiej jest się 'wyleczyć’. U mnie sprawdziła się Intesta, a dokładnie przeprowadzona kuracja tym wyrobem medycznym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj