Pantone wybrał kolory roku 2021! Jak wprowadzić je do swojego ubioru?

O tym, że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie i są jednym ze sposobów na wyrażanie emocji, wie chyba każdy. W końcu od wielu lat przypisuje się im poszczególną symbolikę oraz kojarzy się je z konkretnymi sytuacjami. Bardzo często są one także związane z krajem lub regionem, przez co stają się nośnikiem kultury oraz tradycji. Niebanalne znaczenie kolorów podkreśla amerykańska organizacja Pantone. Już od dwudziestu dwóch lat wyznacza ona jedną barwę, która zdominuje dany rok i będzie pojawiać się w trendach w każdej branży. W modzie przewija się ona chociażby w akcesoriach takich jak torebki czy apaszki. Każdy taki wybór jest precyzyjnie uzasadniony i ma nieść za sobą określone przesłanie. Według ekspertów rok 2021 będzie prawdziwym, niemniejszym niż poprzedni, wyzwaniem. Właśnie z tego powodu Instytut Kolorów wybrał nie jeden, a aż dwa odcienie – Ultimate Grey oraz Illuminating. Jaką mają symbolikę i czym uzasadniony jest ich wybór, a także jak wprowadzić je do swojego ubioru, dowiesz się, czytając poniższy tekst!

Nie bez znaczenia

Pantone to niezwykła instytucja, które zrzesza specjalistów doświadczonych w projektowaniu kolorów. Brzmi to naprawdę fascynująco i takie właśnie jest, ponieważ to właśnie ci eksperci kreują trendy w zakresie barw. Swoje działania opierają o niezwykle obszerny i znany na całym świecie wzornik, który trudno jest sobie wyobrazić. Wszystkie wybory co do wiodącego w danym roku odcienia, są oparte na licznych analizach. Sprawdza się w nich tendencje z wielu obszarów, w tym mody czy kina, a także sytuację społeczno-kulturową. Następnie wyniki są konfrontowane z przydatnością dla przemysłu. Po właśnie takich rozważaniach na kolory 2021 roku wybrano Ultimate Grey, czyli odcień jasnoszarego, a także żółty przypominający słońce o nazwie Illuminating. Oba z nich niosą ze sobą istotne przesłanie. Pierwszy z nich kojarzy się z trwałą, solidną podstawą i ma wywoływać uczucie stabilności oraz opanowania, które umożliwiają przejście przez test czasu. Drugi z nich ma napełniać jasnością i energią, które pomogą przezwyciężać nieustanną niepewność oraz zaspokoić potrzebę witalności. Taki duet daje siłę oraz nadzieję, a to właśnie one będą niezbędne w tym roku.

W akcesoriach i detalach

Kolory wybrane przez specjalistów z Pantone już teraz pojawiają się w odzieżowych trendach. Z tego powodu, jeżeli chcesz za nimi podążać choćby w niewielkim stopniu, powinnaś wprowadzić je do swojej szafy. Bez wątpienia najłatwiej jest to zrobić za pomocą akcesoriów, które będą wprowadzać modne akcenty do nawet najbardziej minimalistycznych stylizacji. Możliwe, że jesteś już posiadaczką dodatków w odcieniu Ultimate Grey, ponieważ jest on bardzo uniwersalny. Dlatego właśnie torebka, pasek czy kapelusz w takim kolorze posłużą ci dłużej niż przez jeden sezon. Nieco bardziej ekstrawagancki jest Illuminating, przez co nie każdej osobie przypadnie do gustu. Z tego powodu warto sprawdzić go najpierw poprzez mniejsze akcesoria takie jak spinki do włosów, breloczki, biżuteria i dopiero później wprowadzać jego bardziej zauważalną ilość.

Total look

Jeżeli akcesoria takie jak kolczyki o dla ciebie za mało, możesz zdecydowanie postawić na odważniejsze rozwiązanie. Odcienie wyznaczone przez Pantone idealnie sprawdzą się w total lookach, czyli stylizacjach składających się z elementów w jednym kolorze. Będą one znacznie ciekawsze niż standardowe, w całości czarne lub beżowe stylizacje. Po raz kolejny znacznie mniej skomplikowany będzie jasny szary, ponieważ trudno o wrażenie kiczu lub przesady. Żeby total look nie był z kolei zbyt nudny, dobrze jest pobawić się fakturami oraz tkaninami odzieży, przykładowo połączyć satynę z wełną. Całkowicie inaczej sprawa ma się z żółtym, przy którym warto pozostać przy nieskomplikowanych krojach. Najlepszym okresem na eksperymentowanie z nim jest wiosna oraz lato. Przykładowym total lookiem w żółci jest zestawienie sukienki na ramiączkach z sandałkami oraz koszykiem.

Poprzedni artykułKawa w biegu? Zobacz, jak sprawić, aby była jeszcze lepsza!
Następny artykułJak ubrać dziecko na narty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj