Zalety rolet plisowanych – dlaczego warto je wybrać?

Rolety plisowane to obecnie jedno z bardziej popularnych rozwiązań osłon słonecznych na rynku. Ich przewagą nad innymi rozwiązaniami jest możliwość montażu na bardzo zróżnicowanych powierzchniach okiennych. Co jeszcze je wyróżnia?

Rolety plisowane – idealne do sypialni, łazienki bądź na okna dachowe

Zaczynając od zalety o której już wspominaliśmy, trzeba wspomnieć o budowie rolet plisowanych. Niecodzienna budowa rolet harmonijkowych, pozwala na montaż rolet na nietypowych powierzchniach, zarówno klasycznych, prostokątnych i kwadratowych, jak i tych rzadziej występujących w projektach domów – trójkątnych oraz trapezowych. Sztuczką pozwalającą na dopasowanie rolet plisowanych do tak różnych powierzchni umieszczenie materiału rolety między dwoma belkami, po jednej z każdej strony szyby okiennej. Dzięki temu, roleta jest idealnie dopasowana do okna, niezależnie od jego powierzchni. Niektórzy czytając powyższe, od razu domyślili się jeszcze jednego zastosowania rolet plisowanych. Ze względu na typ montażu, takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku okien dachowych. Niezależnie od kąta nachylenia powierzchni okna, rolety trzymają się swojej osłony, minimalizując dostęp światła do pomieszczenia, jak również chroniąc je przed nagrzewaniem, dzięki funkcji termoizolacji.

Mając na uwadze sposób montażu rolet plisowanych, trzeba wspomnieć także o tym, że rolety nie blokują możliwości swobodnego otwierania i zamykania okna. Dodatkowo, prowadnice pozwalają dowolnie manipulować obszarem okna, przysłoniętym przez rolety. Ta funkcjonalność może się przydać w momencie, gdy posiadamy okna od wschodu i chcemy o poranku osłonić się przed słońcem, ale nie chcemy przy tym całkowicie zaciemniać pokoju. Dla osób, którym z kolei szczególnie zależy na zaciemnieniu pomieszczenia, a nie chcą bawić się w regulację samej rolety, zostały stworzone rolety plisowane zaciemniające, które obok rolet dzień i noc, najlepiej regulują dostęp słońca do pomieszczenia.

Kolejną zaletą rolet plisowanych jest łatwość ich czyszczenia i konserwacji. Materiał rolety można zdemontować z bocznych prowadnic i wyczyścić gąbką oraz odpowiednim do tego środkiem czyszczącym. Detergent powinien być łagodny, by uniknąć odbarwień materiału. Ze względu na harmonijkowy charakter materiału, trzeba cały proces przeprowadzić delikatnie, by uniknąć trwałych zagnieceń.

Rolety plisowane – ciekawy propozycja dla wymagających

Zaprezentowany typ rolet posiada szereg zalet – skutecznie chroni pomieszczenie przed słońcem dzięki unikalnej funkcji sterowanie obszarem przysłonięcia ramy okiennej. Nadaje się także do montażu na różnych typach okien i jest prosty w czyszczeniu. Niezależnie od stylu wykończenia mieszkania, jest z pewnością opcją godną rozważenia przy wyborze osłon okiennych.

Poprzedni artykułCzego WHO chce nauczyć dzieci, czyli o (rzetelnej) edukacji seksualnej
Następny artykułZastosowania folii spożywczej – do czego można jej użyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj